Skocz do zawartości
Forum

Co mógłbym jeść na śniadanie w diecie bezglutenowej?


Gość j...l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym się dowiedzieć co mógł bym jeść na śniadanie w diecie bezglutenowej, podobno płatki kukurydziane złe bo duże IG więc co? nie chce ryżu czy kasz gotować, coś na szybko gotowe wyjąć i już :-) źródło węglowodanów złożonych z góry dziękuję za odp.

Odnośnik do komentarza

Sama równeiż miałam z tym problem , bo wcześniej jadłam głównie naleśniki oraz kanapkI. Aktualnie również jem ale rzadziej. Wybieram pieczywo oraz mąkę bezglutenową. Raz na jakiś czas również robię zamówienie w tym sklepie:
https://bezgluten.pl/sklep/105-produkty-sniadaniowe

Możesz znaleźć tutaj sporo produktów śniadaniowych. Jest tam masa musli i płatków śniadniowych w różnych smakach, w tym równiez moich ulubionych czekoladowych Których za nic nie mogłam znaleźć w sklepach stacjonarnych w wersji bezglutenowej.

Odnośnik do komentarza

Nie myślałeś o skorzystaniu z pomocy dietetyka/trenera personalnego i indywidualnego rozpisania diety? Pamiętam, że sama miałam podobny problem, szczególnie na początku mojej przygody z siłownią i zmianą nawyków żywieniowych. Zdecydowałam się na współpracę z trenerem (i dietetykiem w jednej osobie - https://michalwrzosek.pl/) i nie żałuję. Dieta została ułożona indywidualnie pod moje potrzeby i preferencje. A później już sama miałam wiele pomysłów na posiłki, ale musiałam najpierw poznać produkty i ich kaloryczność oraz właściwości.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli gotowanie kaszy (np. gryczanej, jaglanej czy komosy) rano sprawia Ci trudność, to przygotuj jej więcej przyrządzając obiad lub skorzystaj np. z płatków gryczanych :) Przygotujesz w tej sposób pyszne dania, a zaoszczędzisz trochę czasu. Warto również samemu przygotować pieczywo aby graniczyć żywność przetworzoną, oczyszczoną z witamin, bogatą w substancje dodatkowe, cukier czy nasycone kwasy tłuszczowe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...