Skocz do zawartości
Forum

ewelina.dietetyk

Użytkownik
  • Postów

    0
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

    nigdy

Personal Information

  • Płeć
    Kobieta
  • Miasto
    Warszawa

Osiągnięcia ewelina.dietetyk

0

Reputacja

  1. Na początku oblicz swoje zapotrzebowanie energetyczne i skontroluj czy faktycznie spożywasz wystarczająco by zwiększyć masę ciała (około +300 kcal więcej niż całkowite zapotrzebowanie kaloryczne wystarczy). Nie wystarczy jedynie dbać o kaloryczność, ilość białka w diecie również jest ważna, dlatego skontroluj przy pomocy powszechnie dostępnych aplikacji czy spożywasz około 1,5 g /kg masy ciała białka i włącz siłową aktywność fizyczną :) Dzięki temu zbudujesz masę mięśniową, która jest cięższa niż sam tłuszcz.
  2. Samą dietą można osiągnąć sukces, ale aktywność fizyczna wspomaga i przyspiesza ten proces :) Jeżeli nie masz czasu na aktywność fizyczną staraj się ruszać jak najwięcej spontanicznie - wybieraj schody zamiast windy, idź pieszo na zakupy, wybieraj komunikację zamiast auta, czy wysiadaj przystanek wcześniej z autobusu/tramwaju :) Staraj się wstawać od biurka co około godzinę :) Jeżeli chodzi o dietę, to na początek wystarczy regularność (to zawodzi często w pracy biurowej) oraz wyeliminowanie grzeszków (np. ograniczenie spożywania słodyczy - praca biuro sprzyja bo co chwilę jakaś koleżanka ma imieniny :))
  3. Prawdopodobnie wcześniej Twoje posiłki były bardziej sycące i się nimi najadałaś oraz nie pobudzałaś tak często wydzielania insuliny (jej zbyt duży wyrzut, nieadekwatny do posiłku powoduje ponowny głód). Śmiało możesz wrócić do 3-4 posiłków (umieszczając je w planie dnia co 3-4 h). Jeżeli przy tej kaloryczności chudniesz 0,5-1 kg/tydzień to wartość ta jest prawidłowa :)
  4. Redukcja masy ciała to nie jest wyścig, aby zdrowo stracić kilogramy i nie nabawić się efektu jojo warto zmienić nawyki żywieniowe by kilogramy spadały powoli, a skóra miała czas na regenerację. Jeżeli nasza dieta jest zbilansowana, to nie ma potrzeby dodatkowej suplementacji, a w szczególności sięgania po tabletki, które mają za zadanie przyspieszyć nasz proces chudnięcia. Suplementy na naszym rynku nie są badane i może się w nich znaleźć co tylko producent zechce. Niektóre z nich mogą stanowić niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia i życia.
  5. Niestety, ale diety pudełkowe nie uczą zasad prawidłowego odżywiania. Podczas korzystania z cateringu odżywiamy się dobrze, ale tuż po zakończeniu wracamy do poprzednich nawyków żywieniowych. Zachęcam do wprowadzenia na stałe małych zmian w swoim jadłospisie, aby zachować zdrowie i prawidłową masę ciała :)
  6. Piramida dla dzieci i młodzieży podaje: Jedz różnorodnie warzywa i owoce jak najczęściej i w jak największej ilości. Nie przytyjesz jeżeli nie przekroczysz swojego zapotrzebowania energetycznego :)
  7. Taki zaproponowany przez Ciebie jest jak najbardziej zdrowy :) W przypadku chęci przybrania na masie mięśniowej ważna jest również zbilansowana dieta o nieco większej niż zapotrzebowanie kaloryczności oraz aktywność fizyczna (treningi siłowe).
  8. Patrząc na siatki centylowe, to masa ciała jak i wzrost znajdują się w podobnym miejscu więc rozwój jest prawidłowy. BMI znajduje się także w prawidłowym zakresie.
  9. Na jakiej podstawie twierdzisz, że masz zbyt dużo masy mięśniowej? Na jakim sprzęcie wykonywałeś badanie składu masy ciała? Twoja masa ciała jest prawidłowa w stosunku do wzrostu. W przypadku celiakii (gdzie zmniejszona jest wchłanialność składników odżywczych) masa mięśniowa przyniesie jedynie korzyści, a możliwości wcale nie są ograniczone ;)
  10. Stosując tak niskoenergetyczną dietę nie dostarczamy niezbędnych składników odżywczych, czego konsekwencją może być zatrzymanie miesiączkowania, ponieważ energia wykorzystywana jest na inne potrzeby organizmu. Chudnięcie jest procesem, dlatego nie warto przyspieszać efektu. Powolna redukcja będzie bezpieczniejsza :)
  11. ~Allernos Jakie konkretnie produkty białkowe byscie polecili dla ćwiczących? Na masie najlepiej sprawdzą się zwierzęce źródła białka: chude mięso, ryby, jaja, mleko i przetwory mleczne, ale również i te roślinne np. rośliny strączkowe w połączeniu z kaszami czy też orzechy i nasiona.
  12. W przypadku chęci zwiększenia masy ciała należy zastosować odpowiednią dietę, a także ćwiczenia fizyczne. Kaloryczność diety powinna być nieco większa niż zapotrzebowanie (około 200-300 kcal więcej niż wydatkujemy na co dzień). Ważna również jest ilość białka (powinno to być około 1,3 g/kg masy ciała) i jego jakość - np. chude mięso, ryby, jaja, mleko i jego przetwory, rośliny strączkowe w połączeniu z kaszami. Jeżeli chodzi o ćwiczenia to warto postawić na ćwiczenia siłowe, które pomogą w budowaniu masy mięśniowej, by nie przybrać jedynie tkanki tłuszczowej. W celu zwiększenia kaloryczności diety warto sięgać po takie produkty jak orzechy (masła orzechowe), suszone owoce czy też batony pełnoziarniste.
  13. Na diecie warto sięgać po mleko do 2% tłuszczu, szczególnie w przypadku posiadania cukrzycy czy chorób sercowo-naczyniowych bądź też obciążenia rodzinnego tymi jednostkami chorobowymi. W przypadku chęci utrzymania masy ciała należy sugerować się własnymi preferencjami smakowymi, gdyż ta różnica w ilości tłuszczu nie wpłynie na znacząco na kaloryczność diety ;) Rozpuszczalność witamin będzie w obu przypadkach wystarczająca, ponieważ powinniśmy patrzeć szerzej na spożycie tłuszczu w diecie. Dodatkowo mleko o niższej zawartości tłuszczu nie jest uboższe w witaminy i składniki mineralne.
  14. Suplementy pojawiające się na rynku nie są kontrolowane. Mogą one zawierać niebezpieczne substancje, które negatywnie wpłyną na zdrowie. Szczególnie te rekomendowane na schudnięcie mogą zawierać zakazane substancje, które posiadają między innymi termogeniczne właściwości - przyspieszają akcję serca i zwiększają ciepłotę ciała. Szybkie rozwiązania wcale nie są dobre! Zachęcam do podjęcia racjonalnej, zbilansowanej i różnorodnej diety, w której to na wszystkie produkty znajdzie się miejsce, jeżeli będą spożywane okazjonalnie i z umiarem.
  15. Panie Adrianie, proszę sprawdzić jeszcze raz. Producent na opakowaniu podaje kaloryczność ugotowanego makaronu ;)
×
×
  • Dodaj nową pozycję...