Skocz do zawartości
Forum

Dlaczego tyję?


Gość sandziusia

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sandziusia

mam 16 lat jak miałam 13 schudłam 17 kg przy wzroscie 157 ważyłam 45 kg nie miałam okresu przez prawie rok jak dostałam przytyłam 10 kg. ćwiczę codziennie po dwie godzinny jem mało np sniadanie 2 kanapki pozniej owoc potem obiad np zupa potem owoc i na kolacje serek. staram sie nie podjadać czaemu nie mogę schudnąć nie wiem co mam robić pomocy:!!

Odnośnik do komentarza

Witaj, nie powinnaś dalej w ten sposób katować swojego organizmu. Nic w tym dziwnego, że się buntuje i bardzo zwolnił przeminę materii. Twój sposób odchudzania nie jest prawidłowy. Poczytaj, o tym jak powinno zdrowe odchudzanie wyglądać. Poza tym powinnaś zacząć się bardziej martwić o swoje zdrowie niż o kilka dodatkowych kilogramów. Pamiętaj, że ćwicząc intensywnie nie można mało jeść. Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Za mało jesz. Twój organizm zamiast spalać tkankę tłuszczową i tracić zbędne kilogramy to zaczyna kumulować w sobie zapasy. Myśli, że przyszły ciężkie czasy i musi się zabezpieczyć.
Nie powinnaś się ŋłodzić ani tak bardzo ograniczać kalorie. Jedz 4-5 posiłków dziennie, nie podjadaj między nimi. Posiłki powinny być mniejsze, ale jedzone częściej. Nie wyeliminowuj całkowicie żadnego składnika. Unikaj tłustych potraw, fast foodów i słodyczy. Lepiej jedz warzywa i owoce a także potrawy gotowane, pieczone lub duszone. Zamień białe pieczywo na ciemne. Jedz kasze i brązowy ryż zamiast ziemniaków. Pij 2 litry dziennie wody.
Do tego ćwicz. Zapisz się na aerobik, siłownie czy kurs tańca. Wychodź na spacery, jeździj na rowerze lub rolkach. Zimą możesz chodzić na łyżwy lub jeździć na nartach. Poświęcaj na aktywność fizyczną co najmniej godzinę dziennie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...