Skocz do zawartości
Forum

Skutki wieczornego biegania


Gość magdarok

Rekomendowane odpowiedzi

Gość magdarok

Mam pytanie, nie ukrywam, że dla mnie dość ważne. Mam zamiar od kwietnia zacząć systematycznie biegać. Optymalną porą dla mnie jest poranek, dotychczas zazwyczaj o tej porze przychodziło mi biegać, niestety ze względu na plan zajęć na studiach (dzienne, dojazd, do tego praktycznie codziennie na 8) nie mogę pozwolić sobie na przyjemność biegania o tej porze dnia. Czy wieczorne bieganie około 4 godzin po posiłku i rezygnacja z kolacji przyniosą podobne skutki w postaci ograniczenia masy mięśniowej na udach? Zależy mi na wyszczupleniu tych partii ciała, jestem osobą aktywną, niestety przez częste ćwiczenia mięśnie ud stały się dość masywne, do tego zimowa dieta też nie wpłynęła na nie najlepiej. Nie wygląda to dość estetycznie. Czy dobrym pomysłem byłoby dołączenie dodatkowych 15minut na skakance po takim wysiłku, co przyniesie najlepsze rezultaty? Z góry dziękuję za udzielenie pomocnej porady.

Odnośnik do komentarza
Gość agnieszkaf

Bieganie wieczorem jest dobrym pomysłem, tylko musisz uważać na oświetlenie twojej trasy, żebyś nie skręciła nogi. Jesli po bieganiu będziesz miała jeszcze energię na skakankę to świetnie :) Potem tylko prysznic i będziesz spała jak dziecko :)

Odnośnik do komentarza

Wieczorne bieganie będzie miało taki sam skutek jak poranne. Trzeba tylko pamiętać, że po takim wysiłku możesz mieć problemy z zaśnięciem, dlatego warto abyś biegała na 2 - 3 godziny przed snem. Od ostatniego posiłku musi minąć co najmniej 2 godziny, w innym przypadku może dojść do poważnych komplikacji.
nie rezygnuj z kolacji, jedz 4-5 posiłków dziennie o zmniejszonych porcjach. Każdy posiłek ma określoną rolę i nie można go pominąć.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...