Skocz do zawartości
Forum

waga i zapotrzebowanie kaloryczne


Gość adzia 0987

Rekomendowane odpowiedzi

Gość adzia 0987

Hej,
Mam 14 lat, ważę 57 kg i mam 163 cm. Chciałabym schudnąć 5 kg. Wiem, że nie mam nadwagi, ale chciałabym trochę poprawić swój wygląd. Chodzi o to jakie jest moje zapotrzebowanie kaloryczne. Sprawdzałam w internecie i na jednej stronie piszą, że 1400 kcal a znów na drugiej 2600 kcal. Nie rozumiem tego. Chciałabym się też dowiedzieć ile kcal trzeba zjadać mniej od zapotrzebowania, aby chudnąć ok. 1 kg na tydzień. Jeśli to ma jakieś znaczenie do obliczenia zapotrzebowania kalorycznego to prowadzę umiarkowanie aktywny tryb życia. Ćwiczę przynajmniej 30 min do 5 razy w tygodniu.
Dziękuję za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Zapotrzebowanie kcal najłatwiej obliczyć jest ze wzoru:

(10 x waga) + (6,25 x wzrost) - (5 x wiek) - 161 = .... kcal

Otrzymany wynik mnożymy razy aktywność fizyczna (1,4 - mała, 1,7 - średnia, 2 - duża). Wówczas otrzymujemy pełne zapotrzebowanie.

Jeśli chcemy schudnąć 1 kg na tydzień wówczas od zapotrzebowania odejmujemy aż 1000 kcal (7000 kcal na tydzień). Przy takiej wadze jaką ma Pani jest to absolutnie niezalecane. Przy tak dużym spadku kcal pozbędziemy się materii beztłuszczowej, czyli mięśni, a w każdej diecie odchudzającej zależy nam na utracie tk. tłuszczowej. Dlatego lepiej chudnąć wolniej, ale z tego co istotne, niż szybko, a z masy mięśniowej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...