Skocz do zawartości
Forum

przyrost wagi w niedoczynności tarczycy, jakie cwiczenia i dieta?


Gość polana12

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
mam 25 lat od 7 lat choruję na niedoczynność tarczycy , mniej więcej od kiedy pamiętam ( no od niech będzie od początku chorowania na tarczycę) moja waga przy 160cm wzrostu wahała się pomiędzy 40-45 kg - a sylwetka miała typowy chłopięcy typ. jednak w ciągu ostatnich 2 lat przytyłam - ważę 51 kg, a moja figura to typowa gruszka- z masą cellulitu na posladkach i udach , ktorego nigdy nie miałam. mój endokrynolog nie chce mnie sluchac: wymysla pani, jest pani szczupła itd...mnie jednak moj wyglad nie zadowoala...czuję się gruba(wiem, ze pewnie przesadzam, ale nie chce obudzic sie z reka w nocniku gdy waga będzie wskazywać 60kg)
nie zmieniłam diety nie zaczęłam w ciągu ostatnich 2 lat przyjmować zadnych nowych leków hormonalnych i nie tylko (tabletki antykoncepcyjne madinette biorę ale to od 4 lat , euthyrox obecnie 150 )

co do diety od endokrynologa nie mogę dowiedzieć się nic szczegolnego-caly czas slysze , ze tarczyca w normie i mam sie nie martwic bo jestem szczupła...
co powinnam jeść? czego nie jeść?jakie cwiczenia wykonywac by moc zrzucic te 2-3 kg przy niedoczynności tarczycy? czy jest to w ogole możliwe?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...