Skocz do zawartości
Forum

Odchudzanie brzucha przy skakaniu na skakance


Gość Marta_xdd_

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marta_xdd_

Jestem dziewczyną. Za miesiąc skończę 17 lat. Moja waga to ok. 57-58 kg. Wzrost ok. 167-168 cm. Nie narzekam na swoją budowę, ale chciałabym głównie zgubić brzuch i troszeczkę uda. Nie mam jakoś zwisającego brzucha tylko bardziej jest on taki napięty, wystający. Wydaję mi się, że moim głównym problemem jest to, że bardzo dużo jem słodyczy. Ciężko mi się opanować. Kupiłam sobie skakankę, ale czy ona mi coś da? Planowałam też kupić hula hop z masażem. Zaczęłam pić czerwoną herbatę, bo słyszałam, że jest ponoć skuteczna. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Skakanie na skakance wymodeluje Ci mięśnie łydek i ud a nie brzucha. Jeśli chcesz wyrzeźbić mięśnie brzucha to zacznij robić odpowiednie ćwiczenia:
Pilates na płaski brzuch
Ćwiczenie na brzuch - mięśnie skośne
Ćwiczenia na mięśnie brzucha - wahadło

Pamiętaj aby wyrzeźbić ładne mięśnie brzucha potrzebny jest czas i regularność ćwiczeń. Polecam dodatków wykonywanie ćwiczeń aerobowych, które pomogą spalić tkankę tłuszczową.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy raz słyszę, żeby skakanka miała aż taki wpływ na wagę. Na pewno na wydolność czy też kondycję, ale na wagę? Ja bym proponowała się zdrowo odżywiać i ćwiczyć ( nie tylko na skakance) może jakiś fitness albo joga? Ja regularnie chodzę na pilates oraz stosuję zasady zdrowego odżywiania i jestem zadowolona. Jednak na samej skakance to bym się nie skupiała ;))

Odnośnik do komentarza

Marta, to częsty problem. Jeśli chodzi o rzeźbę mięśni u kobiet trzeba pamiętać o tym aby nie zostać drugą Marit Bjoergen :P. Jestem tancerka i wiem, że najważniejsze w ćwiczeniach to rozciąganie mięśni po każdym treningu. Zauważ jak wyglądają baletnice jak mocno są zbudowane, a jak wyglądają tancerki towarzyskie zwłaszcza standard. Nogi maja smukłe przez rozciąganie mięśni :) więc rób dowolne ćwiczenia, ale pamiętaj o tym co napisałam, mięśnie są jak guma. W razie sytuacji jakbyś dalej miała z tym problem skonsultuj się z kimś.

Odnośnik do komentarza

Skakanka modeluje nogi, ale oprocz tego przy skakaniu bije ci szybciej serce czyli jest to cwiczenie na tej samej zasadzie jak pływanie bieganie (tzn kardio). Skakanka jest dla mnie wygodna bo moge skakać w domu i robic to kiedy chce i jak długo chce. Na fitness nie zawsze mam czas bo zdarza sie ze nagle np. sie maly budzi i musze przerwac cwiczenia.

Odnośnik do komentarza

Skacze na skakance od ponad tygodnia, i mimo wszystko czyje mięśnie łydek, ud i ... brzucha, po spieciu bolą, podczas skakania staram się mieć spięty brzuch i widzę zmianę na wadze, oczywiście stosuje dietę redukcyjna i dwa razy w tygodniu ćwiczę na gumach oporowych ale skakanka jak dla mnie to ?godzina skakania daje mi od 300-400 kcal mniej. ????

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...