Forum Żywienie i fitness

Odchudzanie brzucha przy skakaniu na skakance

~Marta_xdd_

~Marta_xdd_

Jestem dziewczyną. Za miesiąc skończę 17 lat. Moja waga to ok. 57-58 kg. Wzrost ok. 167-168 cm. Nie narzekam na swoją budowę, ale chciałabym głównie zgubić brzuch i troszeczkę uda. Nie mam jakoś zwisającego brzucha tylko bardziej jest on taki napięty, wystający. Wydaję mi się, że moim głównym problemem jest to, że bardzo dużo jem słodyczy. Ciężko mi się opanować. Kupiłam sobie skakankę, ale czy ona mi coś da? Planowałam też kupić hula hop z masażem. Zaczęłam pić czerwoną herbatę, bo słyszałam, że jest ponoć skuteczna. Proszę o pomoc.

~urszula9

~urszula9

Hula hop jest dobre na talię, natomiast skakanka ogólnie wpłynie na ciało, a nie sam brzuch. Na brzuch najlepsze są ćwiczenia wzmacniające mięśnie brzucha, czyli wszystkie, które je angażują.

sindy81

sindy81

terz duzo slysze o skakance ponoc dziewczyny skacza i ponoc daje efekty, trzeba sie przekonac, tylko gdzie ja poskacze w domu nie dewastujac go?? :)

19 sindy81 Kobieta, 33 lata, Katowice
~Guga23

~Guga23

to poczytaj w innych wątkach o tym. Jest tego od groma a nie zakladasz nowy wątek

maria35

maria35

skakanka na mięsnie brzucha???? To chyba na nogi dobrze działa. Na mięśnie brzucha ja bym Ci zaproponowała brzuszki i skłony.

7 maria35 Kobieta, 38 lat, Warszawa
Kamila Okulska

Kamila Okulska

Odpowiedź eksperta

Skakanie na skakance wymodeluje Ci mięśnie łydek i ud a nie brzucha. Jeśli chcesz wyrzeźbić mięśnie brzucha to zacznij robić odpowiednie ćwiczenia:
Pilates na płaski brzuch
Ćwiczenie na brzuch - mięśnie skośne
Ćwiczenia na mięśnie brzucha - wahadło

Pamiętaj aby wyrzeźbić ładne mięśnie brzucha potrzebny jest czas i regularność ćwiczeń. Polecam dodatków wykonywanie ćwiczeń aerobowych, które pomogą spalić tkankę tłuszczową.

25 kamila-okulska Kobieta, 28 lat, Lublin
sindy81

sindy81

czy wymodelowanie łydek na skakance oznacza to ze moga zostac grube ale umiesnione? bo ja sie zastanawialam czy skakanka wyszczupli mi nogi...

19 sindy81 Kobieta, 33 lata, Katowice
muszka19

muszka19

nie sadze przeciez owszem spalasz tluszczyk ale budujesz miesnie nog czasem mozna meic grube nogi ale sa umiesnione dlatego trzeba dobrze wybrac cwiczenia aby odchudzic nogi

18 muszka19 Kobieta, 22 lata, Katowice