Skocz do zawartości
Forum

Kiedy jeść śniadanie?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam taką sytuację codziennie.
Wychodzę z domu, jadę godzinę do pracy i w pracy jem śniadanie (kanapkę). Mam pytanie czy to dobrze czy powinienem jeszcze przed wyjściem do pracy zjeść śniadanie?
Nie jem śniadania, bo mam na bardzo rano do pracy i zawszę wolę dłużej sobie pospać:) Czasami nawet przygotowuję sobie kanapki dzień wcześniej. Czy zdrowe jest jedzenie po godzinie i odrobinie ruchu czy o wiele zdrowiej jest jeść tuż po przebudzeniu?
Wiem na razie tyle, że pierwszy posiłek sprawia, że układ trawienny nam się rozrusza i będzie gotowy na dalsze trawienie. czy dobrze to rozumiem?

Odnośnik do komentarza

Z tego co czytałam, to sniadanie powinno się jeść w ciągu godziny od wstania. Jak nie masz czasu na jedzenie rano ( co rozumiem, bo sama wolę dłużej spać) to wypij jogurt, ja osobiście wolę maślankę bo jest gęstrzejsza. Szybko wypijesz i idziesz do rpacy. W pracy mozesz zjeść kanapkę wziętą z domu :)

Odnośnik do komentarza

Witam,
Śniadanie powinno się jeść w przeciągu godziny od wstania z łóżka. Jeśli pomiędzy Pana przebudzeniem a spożytą kanapką nie minęło więcej niż owa godzina to nie musi Pan jeść dodatkowego posiłku rano. Jeżeli jednak minęło więcej czasu radziłabym jednak zjeść śniadanie w domu. Poniżej przedstawię kilka pomysłów na proste i szybkie śniadanie:
1. Maślanka/ jogurt z płatkami owsianymi lub musli. Płatki, aby były miększe, można dzień wcześniej zalać wodą ( do poziomu płatków). Można tez to zrobić zaraz po wstaniu, a w między czasie iść się umyć.
2. Kanapki - można przygotować sobie dzień wcześniej i włożyć do lodówki
3. Jajecznica np z pomidorem lub szczypiorkiem
4. Serek wiejski z dowolnym dodatkiem
5. Jogurt z owocami - Do jogurtu dodaj np banana, rozgnieć go na papkę razem z jogurtem. Do tego dodaj np brzoskwinię lub jabłka i trochę orzechów lub rodzynek.
6. Biały twarożek z ziołami - można przygotować dzień wcześniej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...