Skocz do zawartości
Forum

Szczepionka przeciw malarii


Gość renata6k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Za 2 miesiące wyjeżdżamy z chłopakiem do Afryki. To będzie wspamiała, cudowna, wyjatkowa podróż. Wiem, że musimy się zabezpieczyć przed różnymi chorobami, na przykład przed malarią. Kiedy powinniśmy dostać szczepionkę? Czy nie jest za późno? A może trzeba to zrobić tuż przed wyjazdem? Tyle mieliśmy na głowie, że jakoś kompletnie wcześniej o tym nie pomyślałam.

Odnośnik do komentarza

Witam,
Z tego co wiem, do tej pory jeszcze nie ma szczepionki przeciw malarii. Stosuje się leki przeciwmalaryczne, które są skuteczne nawet w 90%. Lek trzeba rozpocząć brać dwa dni przed wyjazdem, a zakończyć dwa tygodnie po powrocie. W sumie takie leczenie kosztuje około 450 zł. Przy wyjazdach do krajów azjatyckich, gdzie malaria jest mniej groźna niż w Afryce, lekarze proponują zażywanie jedynie antybiotyku, którego nazwy nie pamiętam.
Życzę udanego wypoczynku.

Odnośnik do komentarza

Lekarze zalecają stosowanie leków antymalarycznych, które minimaluzują ryyzko zachorowania, ale takie leki należy dobrać indywidualnie. Lekarz musi wziąć pod uwagę szereg czynników, aby wybrać odpowiedni lek dla Ciebie i Twojego chłopaka. Każde z Was musi oddzielnie udać się do lekarza, ponieważ być może nie możecie przyjmować takich samych leków. Lekarz oprócz pytań o hstorię zdrowia będzie pytał o trasę podróży, czas, rejony, w które się wybieracie. To wszystko jest ważne, więc przygotujcie się na rozmowę z nim. Pozdrawiam i życzę wielu wrażeń :)

Odnośnik do komentarza

Witaj. Zazdroszczę Ci tak egzotycznej podróży. Z tego co wiem, to malaria jest jedną z najgroźniejszych chorób występujących w Afryce. Przenoszą ją komary malaryczne. Takie małe, a takie groźne. Dobrze, że w Polsce ich nie mamy. Podobne leki przeciwmalaryczne są bardzo skuteczne, prawie na 90%. Należy je zacząć brać na dwa dni przed wyjazdem i dwa dni po powrocie. O resztę lepiej spytaj się lekarza. On na pewno udzieli Ci dokładniejszych wskazówek. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...