Skocz do zawartości
Forum

Zaparcia.Wzdęcia przez cały dzień, czy to alergia pokarmowa?


Rekomendowane odpowiedzi

Wszystkie te rady wykorzystalam i wiele innych naturalnych i zmieniam tygodniami, bo nie tylko do ziół organizm się przyzwyczaja i zwyczajnie nie reaguje na te jabuszka i śliweczki, a ponadto nie mogę jeść świerzyvh jabłek bo są wzdymające i mam z tym b. duży problem.
W ciągu dnia wszystko co jem powoduje wzdęcia i wieczorem wyglądam jak kobieta w 6 m-cu ciąży.
Robiłam kolonoskopię nic nie wykryto,na krew utajoną-jest ok., co parę lat robione usg jamy brzusznej-nic. Co parę lat gastroskopię, oprócz zaczerwienienia nieznanego pochodzenia i przepukliny przełyku, również nic nie stwierdzono. Wątroba, owszem od 23 lat mam wszczepienny wirus typ B, ale Alat i Aspat, raz w roku kontrolowany, nie podwyższony.
Stwierdzony zespół jelita nadwrażliwego. Parę razy leczenie refluksu pokarmowego. Nie wiem co robić, zaparcia to jedno, a wzdęcia drugi problem z którym zupełnie nie potrafię sobie poradzić. Lekarka rodzinna, stwierdziła, że już nic więcej nie jest mi w stanie dla mnie zrobić.
Co jeszcze mogę zrobić, żeby sobie pomóc? Mam 45 lat, jeżdżę na rowerze latem -normalnym, zimą stacjonarnym, nie palę papierosów, nie piję alkoholu, bo moja wątroba go nie toleruje nawet w małych ilościach. Latem przebywam na działce rekreacyjnej-pływam, spaceruję.
Fakt praca stresująca i życie ogólnie, wszechobecny pęd itd., ale nie ja jedna. Ogólnie życie rodzinne stabilizacja i ułożone. Musiałabym się chyba zagłodzić, żeby nie "puchnąć" Myślę żeby zrobić testy pokarmowe, chociaż wykluczenie różnych potraw na jakiś czas np. pokarmów nabiałowych, nie przyniosło efektów.
Co jeszcze mogę zrobić?
pozdrawiam
Dorota

Odnośnik do komentarza

Witam,
Pani Doroto,
Proszę zadbać o florę bakteryjną jelit oraz wzbogacić dietę w substancje śluzowe.
Przez około tydzień proszę wieczorem pić napar z lnu (2 łyżki stołowe ziaren lnu proszę wsypać do szklanki wrzącej wody i parzyć przez 2 godziny, po tym czasie wypić razem z ziarnami). Podczas śniadania oraz do kolacji proszę zażyć preparat probiotyczny np. Lakcid, Linex, Trilac.
Na podwieczorek lub lekką kolację może Pani zjeść jogurt naturalny z wkrojonym bananem i np. truskawkami. Od czasu do czasu proszę zjeść owsiankę - na gęsto.
Wszystkie te zalecenia proszę stosować codziennie przez tydzień. Potem kontynuować co 2-3 dzień. W ten sposób wyreguluje Pani pracę jelit. Proszę również nie zapominać o piciu wody. np. Ustronianka z jodem. Pozdrawiam, Aneta Kościołek

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...