Skocz do zawartości
Forum

Czy zostawić gwóźdź śródszpikowy?


Gość honeylos

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 7 miesięcy temu złamałam kość udową, którą następnie zespolono mi gwoździem śródszpikowym. Po 4-5 miesiącach noga się zrosła, leczenie zostało zakończone, a lekarz prowadzący powiedział, że zostawia mi wolny wybór w decyzji czy gwoździa wyjmujemy czy zostawiamy. To bardzo ważna dla mnie decyzja, nie mam pojęcia co powinnam zrobić, jakie jest zdanie churgii w tej sprawie? Wyjmować czy zostawiać? Dodam, że uprawiam sporty ekstremalne i dosyć często mam jakieś kontuzje (co prawda nie tak duże jak ta, ale prawdopodobieństwo upadku na tą nogę jest ogromne). Z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Zdania na temat usuwania zespoleń są podzielone. z jednej strony usunięcie zespolenia wiąże się z kolejnym zabiegiem, co może nieść za sobą wystąpienie powikłań. Z drugiej jednak strony jest to ciało obce i po wielu latach może wchodzić w interakcje z tkankami. W tej sytuacji decyzja o usunięciu zespolenia należy do pacjenta. Powinna pani ponownie udać się do lekarza prowadzącego, który przedstawi wszystkie "za" i "przeciw" co z pewnością pomoże w podjęciu decyzji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...