Skocz do zawartości
Forum

Słaby słuch i trudności w rozumieniu rozmowy a badanie słuchu


Gość newnowy

Rekomendowane odpowiedzi

mam następujący problem. otóż jakieś 1,5 miesiąca temu byłem u laryngologa na kontrole po zapaleniu ucha i miałem robione badanie słuchu ( nałożono mi takie słuchawki i kiedy usłyszę dźwięk miałem naciskać przycisk). badanie wykazało że wszystko jest ok. problem jest taki że często nie rozumiem słów które ktoś do mnie mówi. słyszę taki tzw. bełbot. w normalnej rozmowie raczej wszystko słyszę ale gdy idę np. przez miasto i rozmawiam z kolegami to oni się dobrze słyszą choć są w takiej samej odległości od siebie jak ja, natomiast ja słyszę tylko że coś mówią ale nie bardzo wiem co. wszystkie inne dźwięki słyszę dobrze często lepiej niż inni np.gdy ktoś puka do drzwi, dzwoni itp. nie wiem co jest bo niby mam dobry słuch ale ciężko jest mowę.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety nie ma takiej możliwości, by na podstawie podanych danych postawić konkretną diagnozę. Opisana przez Pana trudność w rozumieniu mowy może być bowiem wynikiem zaburzeń słuchu jak i afazji czuciowej (zaburzenie funkcji językowych na skutek uszkodzeń centralnego układu nerwowego). Proszę zatem ponownie skonsultować się ze specjalistą laryngologiem, a dodatkowo ze specjalistą neurologiem. Przeprowadzenie badań dodatkowych umożliwi postawienie prawidłowej diagnozy oraz ewentualnie wdrożenie leczenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...