Skocz do zawartości
Forum

Zapalenie zatok a przekrwione oczy


Gość Mat000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam 20 lat i od półtora roku mam wiecznie zaczerwienione oczy, inne objawy to ból nad oczami i czoła gdy nimi intensywnie ruszam, alergia na kurz, roztocza i sierść oraz sińce pod oczami które mam znacznie dłużej (od 14 roku życia) przez nie zostałem wysłany na badania do alergologa. Biorę leki i prócz tych sińców nigdy nie miałem innych problemów ale 1,5 roku temu zaczęły się wiecznie przekrwione oczy są one czerwone cały czas, brak pieczenia, łzawienia, szczypania itp. Okulista zasugerował ostatnio że ból podczas ruszania oczami może wskazywać na zapalenie zatok, nie mam kataru a wręcz odwrotnie uczucie zapchania nosa, gdy pochyle głowę na duł nie boli mnie głowa ale gdy nią potrząsnę to już czuję ból. Według zaleceń skonsultowałem się z lekarzem rodzinnym ale ten jakoś się tym nie przejął, powiedział że ból oczu przy ruszaniu to mięśnie i nic więcej. Piszę nie po konkretną diagnozę, ale chcę wiedzieć czy moje objawy: przekrwione oczy, ból przy poruszaniu i sińce mogą być spowodowane przez zapalenie zatok mimo że biorę na stałe leki na alergię (zenaro, avamys, zaditen).

Odnośnik do komentarza

Zrób prześwieltlenie zatok i testy alergiczne, boto tez może być jakaś alergia. Czasem leki na alergię nie działają. Zstanów się też czy przypadkiem nie pracujesz w pomieszczeniach zadymionych lub zapylonych bo to może podrażniać oczy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...