Skocz do zawartości
Forum

Piekący ból w splocie słonecznym i wymioty


Gość ag...de

Rekomendowane odpowiedzi

od 2-3 tygodni mam nawracający, ostry ból w okolicy splotu słonecznego, ból kilkugodzinny, uniemożliwiający siedzenie, leżenie, chodzenie. Piecze, ściska i dławi. Dziś pół nocy wymiotowałam (nie jestem w ciąży). Lekarz podejrzewa wrzody na żołądku i helicobakter pylori. Za 2 tyg. mam gastroskopię. Trochę długo. Czy wcześniej powinnam zrobic badania krwi, kału, moczu? Jeśli tak - to jakie? Czytam o immunoglobulinach IgM, IgG, IgA, ale może próby wątrobowe czy coś innego. Proszę wskazac nazwy badań, to poproszę lekarza o skierowanie. Do czasu gastroskopii będę już miała te wyniki.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Panią objawy zdecydowanie wskazują na konieczność dokładniejszej diagnostyki laboratoryjnej oraz obrazowej. Powinna mieć Pani wykonane badania takie jak morfologia, analiza moczu, elektrolity, CRP, glikemia, lipidogram, Aspat, Alat, bilirubina, amylaza, lipaza oraz USG jamy brzusznej. W zależności od wyników tych badań być może konieczne będzie wykonanie kolejnych, aczkolwiek do czasu wykonania gastroskopii nie ma potrzeby poszerzania diagnostyki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...