Skocz do zawartości
Forum

Alergia u astmatyka


Gość Andrzej88

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej88

Witam zacznę od tego że mam 24 lata, jestem astmatykiem i od mniej więcej dwóch lat mam kilka objawów i pomimo ogromnej ilości wizyt u lekarzy żaden nie jest w stanie mi pomóc, bądź twierdzi że dane objawy nie są powiązane, jednak w moim przypadku wszystkie pojawiły się niemal jednocześnie bądź w małym odstępie czasu zatem podejrzewam że mogą mieć wspólne źródło. Objawy to:
- problemy z oddawaniem moczu (gdy jest pełny pęcherz np. rano) oraz ból w podbrzuszu
- polipy w nosie
- mocno podpuchnięte oczy z rana, w trakcie dnia ustępują, ale nie znikają
- pogorszenie wzroku (być może przez ucisk zatok)
- powiększone węzły chłonne (szczególnie lewy podżuchwowy)
Od tego czasu miałem sporą ilość badań krwi, moczu, USG brzucha nawet rezonans magnetyczny głowy, morfologia krwi i badanie moczu jak najbardziej prawidłowe, USG brzucha nie wskazuje na żadne zaburzenia, rezonans wykrył polipy i zatkane zatoki. Jednak każdy lekarz twierdzi że to niezwiązane ze sobą zaburzenia. Laryngolog przepisywał mi kolejno Avamys, Flixonase oraz Nasonex (aerozole do nosa z kortykosteroidami) i każdy z nich pozwalał na oddychanie nosem (bez lekarstw tylko ustami) jednak zwykle wyłącznie jedną dziurką, oddychanie jest ciężkie i głośne, nie czuję zapachu. Następnie przepisał mi Flixonase Nasule (zakraplacz do nosa z większą ilością steroidów) Po nich oddycha się już lekko, ale wciąż głośno i zwykle jedna dziurka jest bardziej zatkana, powrócił częściowy węch. Pulmonolog od Astmy twierdzi że zajmie się tylko astmą i przepisuje mi Symbicort (działa na astmę bez zarzutu).
Pozostałe leki które brałem:
Methypred: działał na wszystkie objawy bardzo dobrze (nie miałem problemu z żadnym z objawów, nawet nie musiałem brać lekarstw na astmę) dawka 1 mg- 2 mg dziennie w zupełności wystarczała, z tym że po przestaniu brania tego leku problem wrócił po kilku dniach.
Zwykłe leki przeciwhistaminowe jak alertec itp. Działają bardzo słabo głównie powodując większy komfort (bez bólu i znacznie szybciej) oddawania moczu
Ostatnio zachorowałem na zapalenie oskrzeli i lekarz przepisał mi antybiotyk Zinnat wraz z osłoną Mulitilac, kiedy go brałem także wszystkie objawy się cofnęły niemal całkowicie, mimo że bite 5 dni leżałem w łóżku z gorączką około 39 stopni - przez ten czas nie miałem apetytu na jedzenie więc jedynie piłem soki, mleko napoje itp. aby choć trochę dostarczyć kalorii, ale naprawdę czułem się bardzo komfortowo, wzrok się wyostrzył niesamowicie, znikły podpuchnięte oczy, mogłem siusiać strumieniem jak wąż strażacki itp. ale nie mam pewności czy to działanie antybiotyku czy gorączki bądź braku jedzenia... niemniej jednak inne antybiotyki nie działały niemal wcale (np. Duomox) ale jak je brałem nie byłem na tyle osłabiony więc normalnie jadłem i funkcjonowałem.
Macie jakieś pomysły co z tym zrobić do jakiego lekarza się udać? Jakie badania wykonać?

Odnośnik do komentarza
Gość Andrzej88

W zeszłym roku usiłowałem zrobić testy alergiczne, ale tak się złożyło że mój lekarz pulmonolog jest jednocześnie alergologiem i już nawet umówiłem się na testy to stwierdziła że "zrobimy następnym razem" tylko że następnym stwierdziła że sie śpieszy i nie teraz czasu potem to już była wiosna, a testy wykonuje się wyłącznie zimną lub jesienią. Zmieniłem lekarza i czekam teraz na testy

Odnośnik do komentarza

Witam!
W pierwszej kolejności należy poczekać na wyniki testów alergicznych. W przypadku problemów z oddawaniem moczu warto również skontrolować prostatę. W tym celu należy udać się do specjalisty urologa. Inną przyczyną występujących dolegliwości może być jedna z chorób układowych. Warto udać się na konsultację do specjalisty reumatologa. Skierowania do specjalistów uzyska Pan od lekarza rodzinnego.

Odnośnik do komentarza
Gość Andrzej88

byłem dziś u alergologa, miałem testy i nie jestem na nic uczulony z puli, pyłków, sierści, pierza, kurzu, roztocza itp. (łącznie 23 testy + histamina, wszystkie ujemne poza kontrolną histaminą) za 2 tygodnie będę miał testy alergiczne żywnościowe, może coś tam wyjdzie - od lekarza dowiedziałem się że astma i polipy są nie atopowe

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...