Skocz do zawartości
Forum

Nagłe chudnięcie a cukrzyca


Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Od poł roku się odchudzałam , schudłam 8 kg , ale miałam efekt jo-jo , od 2 tygodni jadłam normalnie , były to święta więc dużo ciast itp. Przytyłam (przez efekt jo-jo) 3 ,5 kg. ale od 3 dni chudnę chociaż jem chyba nawet więcej niż podczas świąt .W ciągu tych 3 dni schudłam 1,5 kg. Chciałabym się dowiedzieć dlaczego tak się dzieje . ? Czy to ma jakiś naturalny związek chormonalny . ? Czy jest to powrót organizmu do tamtej wagi . ? Zastanawiam się też czy to nie jest jakas choroba np. tarczyca , albo cukrzyca . ? I jeszcze w związku z cukrzycą chciałabym się dowiedzieć ile się chudnie podczas niej , albo ile czasu trwa to chudnięcie (ponieważ to jeden z objawów) . ?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Niestety w ramach porady internetowej nie ma możliwości precyzyjnego określenia przyczyny opisanej przez Pani utraty masy ciała. Przede wszystkim wskazana jest jednak szczegółowa analiza Pani diety, zebranie pełnego wywiadu i zbadanie Pani. W przypadku wątpliwości wskazane byłoby także wykonanie badań dodatkowych (morfologia, OB, glikemia, lipidogram, mocznik, kreatynina, ocena funkcji tarczycy, i ewentualnie inne). W celu uzyskania pomocy proszę skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej.
A propos spadku masy ciała w cukrzycy to jest on wynikiem braku możliwości absorpcji glukozy do komórek, co skutkuje wykorzystywaniem tłuszczu jako źródła energii - to natomiast prowadzi do nagromadzenia substancji toksycznych i wywołuje liczne objawy, w tym spadek masy ciała. Nie ma jednak takiej możliwości, by precyzyjnie określić ile czasu trwa utrata masy ciała i ile wynosi kilogramów. Zależy to od rodzaju cukrzycy i jej stopnia zaawansowania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...