Skocz do zawartości
Forum

Biegunka i biały nalot na języku po antybiotyku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
brałam przez tydzień Clindamycin-MIP 600mg po usuwanej ósemce. Mimo brania probiotyków w czasie kuracji dostałam biegunkę. Kolo soboty zauważam biały nalot na końcu języka. Byłam u lekarza, który powiedział ze jest to grzybica po antybiotyku. Mam zażywać Nystatynę oraz 7 tab. Fluconazole. Leki używam od wczoraj.
Moje pytanie brzmi czy to jest do wyleczenia, bo mam już najczarniejsze myśli.
Z góry dziękuję za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Jasne że jest to do wyleczenia. To jest jeden z argumentów dlaczego antybiotyki powinno się stosować jak najrzadziej. Jeśli już stosujemy antybiotyk to trzeba go stosować w raz z dobrym probiotykiem np lactoralem. Probiotyk probiotykowi nierówny.

Odnośnik do komentarza

Witam! Zgadzam się z przedmówcą/przedmówczynią (przepraszam, przeczytałam tylko treść posta). Z antybiotykami trzeba uważać; unikać ich, a jeśli sś konieczne, to zawsze brać leki osłonowe. Moja córka była przez wiele lat, z przerwami, leczona antybiotykami i okazało się, niedawno, że wylewała zawiesinę, ten lek osłonowy właśnie, i najprawdopodobniej ma teraz grzybicę. Uczulam więc wszystkich rodziców i nie tylko. Przetrząsnęłam chyba "cały Internet", żeby znaleźć informacje o nalotach na języku etc. i polecam, szczerze, bloga www.nazdrowiesposob.com. Prowadzi to dziewczyna, która wyleczyła się, domowymi i naturalnymi metodami, z atopowego zapalenia skóry. Wszystkie porady są sprawdzone. Życzę wszystkim powodzenia i trzymajcie kciuki za moją małą. Oby to nie była grzybica.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...