Skocz do zawartości
Forum

Reakcja na chemioterpię wysokodawkową


Gość iz...r5

Rekomendowane odpowiedzi

Zdiagnozowano u mnie chłoniaka DLBCL. Czekam na autotransplantację szpiku. Proszę mi powiedzieć jak mogę zareagować na chemioterpię wysokodawkową? Proszę również o radę jak zniwelować złe samopoczucie i napady złości na przemian z płaczem. Mam małe dziecko i nie mogę się tak zachowywać.
Nie chcę zażywać psychotropów, gdyż i tak mam w sobie dużo chemii.
Pozdrawiam
Iza

Odnośnik do komentarza

Witam!
Wśród skutków ubocznych chemioterapii można wyróżnić:
- ostre (natychmiastowe) – pojawiają się w czasie stosowania chemioterapii (nudności, wymioty, reakcja uczuleniowa),
- wczesne – pojawiają się 4-6 tygodni po leczeniu (uszkodzenie szpiku kostnego, wypadanie włosów, zapalenie błon śluzowych),
- opóźnione – występują w okresie kilku do kilkunastu tygodni po stosowaniu chemioterapii (uszkodzenie nerek, płuc, serca),
- późne (odległe) – pojawiają się kilka miesięcy lub lat od stosowania leczenia (uszkodzenie układu rozrodczego, nowotwory wtórne).
Proszę jednak pamiętać, że nie u każdego pacjenta takie powikłania się pojawiają. Mogą mieć także różne nasilenie w zależności od tego jakie konkretnie chemioterapeutyki są stosowane.
A propos Pani chwiejnego nastroju sugeruję wizytę u psychologa - kompetentna pomoc może pomóc rozwiązać ten problem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...