Skocz do zawartości
Forum

Przekrwiona opuszczka dwunastnicy i odźwiernik


Gość apolinary

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam pytanie dotyczących mojej gastroskopii. Po Gastroskopii lekarz napisał Przełyk prawidłowy. Linia graniczna regularna. Wpust i część podwpustowa bez zmian. Żołądek zawiera niewielkie ilości płynnej treści śluzowej. Ściany żołądka podatne na insuflacje powietrza. Układ fałd błony śluzowej prawidłowy. Błona śluzowa dna i trzonu umiarkowanie przekrwiona. część przedodżwiernikowa znacznie przekrwiona. odżwiernik symetryczny, przekrwiony. Opuszka dwunastnicy i część pozaopuszkowa przekrwiona. test urazowy (-) . Proszę mi powiedzieć czy to może być coś poważnego dodam ze pobrali mi wycinek do badania ale muszę czekać 3 tygodnie.

Odnośnik do komentarza

Przepraszam ze nie odpowiadam na pytanie ale niestety nie znam odpowiedzi natomiast chcialabym zapytac
jak wyglada gastroskopia jak dlugo czy boli ? ja musze ja wykonac a panicznie sie boje :( jakie mialas/les objawy ze badanie bylo wykonane ??

Odnośnik do komentarza

Słuchaj nie ma czego się bać! Dla własnego zdrowia fizycznego jaki i psychicznego powinno się to badanie wykonać!!!!! objawy takiej jak krew w stolcu, ból w prawej części pod żerami, częste wzdęcia. A badanie nie boli choć początkowo masz dyskomfort. Samo badanie trwało 15min.

Odnośnik do komentarza
Gość apolinary25

Lek. Agnieszka Barchnicka
Witam,

Przekrwienie może wiązać się z przewlekłym stanem zapalnym. Leczenie - farmakologiczne. Raczej nie ma powodów do niepokoju.

Pozdrawiam

Dziękuje za otuchę. Ale do tych objawów doszło mi teraz sińce pod oczami, utrata masy ciała, samopoczucie się nie zmienia,gorączka też nie występuje za to za dożo powietrza zaczyna mi zalegać w przełyku;/

Odnośnik do komentarza

czy chudnięcie i podkrążone oczy tez są objawami zapalenia przewlekłego?

Lek. Agnieszka Barchnicka
Witam,

Przekrwienie może wiązać się z przewlekłym stanem zapalnym. Leczenie - farmakologiczne. Raczej nie ma powodów do niepokoju.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

a powiedz mi jaka jest teraz twoja dieta ? ja do tej pory mialam bardzo ubogie odzywianie tzn. fast foody slodycze wszystko co niezdrowe. A teraz wszystkiego sie boję bo wydaje mi sie ze wiekszosc produktow moze zaszkodzić! dostalam dzisiaj na wizycie tabletki tribux i nolpaza a dopiero w poniedzialek gastroskopia. A mam takie same objawy dolegliwosci co Ty.

Odnośnik do komentarza

teraz schudłem 9kg ważyłem 80 a teraz 71 (coś strasznego) od sierpnia.Jem tylko suchary i wszytko co gotowane na parze, wcześniej jadłem same śmieciowe jedzenie(studiowałem). Jem bardzo dużo bananów ale i tak będę dopiero za tydzień wiedział jak bardzo uszkodziłem swoj organizm.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Schudnięcie w Pana przypadku mogło wynikać z ograniczeń dietetycznych. Cienie pod oczami mogą towarzyszyć róznym stanom - zarówno błahym jak i poważnym. Warto z pewnością zrobić morfologię krwi i zastanowić się, czy dostarcza Pan wszystkie niezbędne skladniki mineralne i witaminy. Dieta lekkostrawna nie musi być jednostajna. Ważne, żeby unikać smazonych, tlustych potraw, a także wzdymających.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...