Skocz do zawartości
Forum

Jak usunąć żylaki?


Gość mamamuminka

Rekomendowane odpowiedzi

Czy znacie jakieś skuteczne sposoby usuwania żylaków? To chyba genetyczne, więc jeśli moja mama ma, to mnie pewnie też to czeka. Rozglądam się właśnie za jakimś skutecznym zabiegiem dla niej, który nie położyłby jej na tydzień do łóżka. Macie może jakieś doświadczenie w temacie?
Odnośnik do komentarza
zapobiegać możesz np. w sposób domowy. Po długim dniu, który spędziłas na nogach wieczorem odpręż się układając je wyzej np. zwin koc w rulon i podłóż pod stopy. poza tym dobrze na nożki robi basen. Możesz kupić sobie też taki preparat jak venescin. Stosuje się go zarówno na zmęczone nogi jak i na te z żylakami lub których może się to tyczyć w przyszłości. Szukaj preparatów z wyciągiem z kasztanowca;)
Odnośnik do komentarza

Mam ten sam problem (tzn. jeszcze nie mam, a już się martwię..). Ostatnio zaczęłam nawet regularnie ćwiczyć, żeby poprawić swoje szanse na nogi bez żylaków, ale i tak wydaje mi się, że odziedziczę po babci żylaki. (swoją drogą to niesprawiedliwe, że tak niewiele można zrobić, żeby zapobiec żylakom:(

Odnośnik do komentarza
Gość mamamuminka

czy znacie jakiś sposób na usunięcie żylaków na nogach? Kilka lat pracowałam za granicą,były to prace fizyczne w chłodnych i mokrych miejscach i w pozycji stojącej...Potem zaszłam w ciążę i bardzo przytyłam.Teraz pojawiły się całkiem spore żylaki i są nawet nie tyle bolesne choć czuję dyskomfort co bardzo nieestetyczne.Byłam u lekarza jednak powiedział,że nie kwalifikuję się do operacji,że mam się do nich przyzwyczaić...wiem,że nie uniknę tego problemu zwłaszcza, że w mojej rodzinie wszyscy zmagają się z żylakami, jednak nie mam jeszcze 30 lat a moje nogi wyglądają okropnie.Dodam, że diosmina w tabletkach czy różnego rodzaju maści nie pomagają...Czy istnieje zatem jakiś skuteczny sposób na pozbycie się żylaków, albo chociaż żeby były mniej widoczne?

Odnośnik do komentarza

mozesz zrobić zabieg odpłatnie, teraz także jest możliwość laserowego usuwania żylaków... u mnie w rodzinie od str męża dziewczyna ma żylaki i to takie naprawdę żylaki i miała zapłacić 4 tys czy coś... Odpłatnie wszystko ci zrobią, ale trzeba mieć kasiorę...
Ja np bym chętnie zapisała się na usunięcie kilku pajączków, ale teraz zbytnio ich nie widać więc jeszcze poczekam

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Leczenie żylaków uzależnione jest od ich stadium. W pierwszej kolejności należy ocenić ich stopień zaawansowania czyli wielkość, stopień wypełnienia itp - w badaniu fizykalnym (czyli przez lekarza) oraz w badaniach dodatkowych (USG doppler układu żylnego kończyn dolnych).

W przypadkach niekwalifikujących się do zabiegu operacyjnego, można przeprowadzić leczenie nieinwazyjne.

Więcej informacji znajdziesz tutaj

w razie pytań proszę pisać,

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam
Mam 22 lata i borykam się z problemem którym są żylaki kończyn dolnych .
Chciałbym je zooperować aczkolwiek nie stac nie na zabieg w prywatnej klinice .
Pytanie , czy zabiegi refundowane przez NFZ są stosowne ??
I czy po takim zabiegu żylaki się nie odnawiają .??
Proszę o pomoc specjalistów ,dla mnie jest to wielki problem i kompleks .
Nie wiem być może jest możliwość spłacenia zabiegu ratalnie ??
Proszę o waszą pomoc .

monthly_2015_06/zylaki_3084.jpg

Odnośnik do komentarza

To bardzo ważne, że dbasz o aktywność fizyczną. Ruch pozytywnie wpływa na krążenie, co jest kluczowe w profilaktyce żylaków :)
Pierwsze objawy niewydolności żylnej to pieczenie nóg, ból, opuchlizna, nocne kurcze łydek i pajączki.
Aby zapobiec ich występowaniu należy unikać ekspozycji słonecznej, przebywania w jednej pozycji przez dłuższy czas (dotyczy to zarówno stania, jak i siedzenia). Ważne są też utrzymanie odpowiedniej masy ciała, oraz unikanie gorących kąpieli i niewygodnego obuwia.
Na zmęczone, "ciężkie" nogi pomogą odpoczynek z nogami w górze i masaże. Dla wzmocnienia terapii można stosować leki z diosminą, takie jak Diosminex, które wzmocnią naczynia krwionośne.

Odnośnik do komentarza
Gość janekzknurowa

Aby zapobiegać w powstawaniu żylaków należy rozmasowywać zwyrodnienia zaciskające nerw kulszowy który odpowiada również za żyły w nogach. Pisałem o tym na tym forum daję słowo że najskuteczniejsze leczenie to jest zapobieganie bo powstałe żylaki wymagają poświęcenia i wytrwałości w leczeniu a one powstają na wskutek blokady impulsów nerwowych z rdzenia kręgowego do żył co powoduje nie dożywienie komórek i ich osłabienie co skutkuje w niemożności wykonywania tak zwanych ruchów robaczkowych dzięki którym jest pompowana krew do serca. Zastała krew rozpycha ścianki żył i niszczy zastawki żylne co powoduje że więcej krwi zalega w żyłach i coraz bardziej je rozciąga. dobry masażysta z tym problemem poradzi i zawsze odradzam zabiegi chirurgiczne ze względów późniejszych powikłań. Wiem że jest bardzo trudno o masażystę potrafiącego likwidować zwyrodnienia bo to są błędy szkolenia masażystów,pozostają więc w dalszym ciągu leki przeciw bólowe i zabiegi chirurgiczne oraz cierpienie

Odnośnik do komentarza
Gość Przemek Przemek

Mialem dwa rozne zabiegi na dwie nogi. Tez jestem mlody i mam zylaki. Na jednej nodze mialem zabieg wycinania zylakow i przez dwa tygodnie nie bylem w stanie normalnie chodzic. Po jakims miesiacu zylaki wrocily ale w inne miejsce. Na drogiej nodze mialem zabieg laserowy moglem od razu chodzic ale zylaki nie zniknely. Zmniejszyly sie znacznie ale spodziewalem sie czegos zupelnie innego. Tetaz zrobie zabieg z pijawkami bo to jest moja ostatnia deska rarunku.

Odnośnik do komentarza

1. Odstawić syntetyczne tłuszcze: wszystkie oleje, margaryny
(smalec, ew. czyste masło dopuszczalne)
2. Odstawić syntetyczny cukier w każdej postaci, tylko naturalnego pochodzenia
3. Pracować nad równowagą zasadowo-kwasową organizmu
4. Pracować nad polaryzacją komórek
5. Pracować nad uczuciowością i predyspozycjami z niej wynikającymi: napromieniowania uczuciami krew ma wpływ na dobrą pracę układu krążenia

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...