Skocz do zawartości
Forum

Opuchlizna policzka po usuwaniu ósemek


Gość inferius

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.
Wczoraj miała usuwane obie ósemki z prawej strony. Z górną wszystko ładnie pięknie poszło, natomiast z dolną lekarz się męczył. Miałam nacinane dziąsło i założone szwy. Po tym, jak znieczulenie przestało działać, zaczęły mnie mocno boleć kości, a właściwie to cała prawa strona razem z głową. Policzek zaczął puchnąć, a dzisiaj jest jeszcze gorzej. Wzięłam już antybiotyk i lek przeciwbólowy,przeciwzapalny, więc nie odczuwam tak mocnego bólu szczęki, natomiast spuchłam dwa razy mocniej. Posmarowałam policzek Altacetem pół godziny temu i jak na razie nie ma widocznych ani odczuwalnych efektów ;( Mam trudności z gryzieniem i otwieraniem ust, a ta opuchlizna bardzo boli.

Jeśli ktoś również przeszedł ten zabieg, to proszę o informacje, jak się czuł po zabiegu i jak zachowywał się organizm. A może ktoś miał podobnie? Z góry dziękuję za info i rady.

Odnośnik do komentarza

to wszystko co opisałaś jest normalne. Też miałam wyrywaną ósemkę, a raczej dłutowaną, miałam też rozcinane dziąsło i kilka szwów. Potem boli, ale da się wytrzymać, chyba że ktoś jest strasznie wrażliwy. Nie otwieraj ust na siłę, bo masz szczękościsk, wraz ze schodzeniem opuchlizny będzie i ustawać ten szczękościsk. Jedz tylko miękkie rzeczy i po druiej stronie, a nie od strony tych wyrwanych zębów. Najlepiej jakieś serki, jogurty, płatki na mleku, zupy z drobnymi kluskami itp. Nie myj zębów na razie, bo pozrywasz szwy tylko płucz sodą oczyszczoną. A opuchlizna z tydzień będzie cię trzymać, przykładaj lód do policzka, najlepiej zawiń go w ścierkę, bo inaczej zamrozisz sobie pultyn :DDD co do tabletek przeciwbólowych, to polecam antidol - specjalnie do zębów po ekstrakcji

Odnośnik do komentarza

A jeszcze niepokoi mnie to, że ta opuchlizna wciąż rośnie mimo smarowania Altacetem i przykładania zimnych okładów ;(( Biorę antybiotyk Rovamycine i płuczę płynem Eludril. A na ból lekarz zapisał mi Aulin lub Namesil. Te leki na mnie nie działają, bo wczoraj wypróbowałam Namesil, a Aulin brałam kiedyś przy bólu kręgosłupa. Więc używam Ibupromu Max. Trochę pomaga na ból kości, jednak nie na ból opuchlizny.

Odnośnik do komentarza

to normalne, że ciągle puchniesz, ja na następny dzień po wyrywaniu też wyglądałam jak balon :) kup sobie ten antidol, jest bardzo dobry! Rób dużo okładów, po tygodniu opuchlizna powinna już być szczątkowa :) a żadne maści nic nie dadzą, tylko wywalanie kasy. Kup też sodę oczyszczoną i nalewaj sobie szklankę letniej wody, a w niej rozpuszczaj płaską łyżeczkę sody i płucz tą ranę, to też daje ukojenie, ale także zastępuje mycie zębów na ten czas :)

Odnośnik do komentarza

Hej wszystkim! ;)
Chciałam tylko powiedzieć, że opuchlizna pozostała od wczoraj bez zmian, więc jest już w miarę ok.

Tylko pojawił się jeden problem, a mianowicie koło języka po prawej stronie pojawiła mi się jasnożółta, jakby w kolorze ropy krostka, która mocno boli. Nie wiem, czy to może być od antybiotyku? Też jak miałam po zabiegu robiony rentgen, to musiałam trzymać zębami taki plastikowy stelaż jakiś, który wbijał mi się w to miejsce.

Co radzicie??
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

ja teraz jestem po usunięciu drugiej dolnej ósemki, obydwie były zatrzymane w kości, na każdą chirurg poświęcił po 1h, po kilka szwów na każdą stronę. Opuchlizna ze zdjęcia nie jest aż taka duża - to zupełnie normalne, u mnie następnego dnia po 1. ósemce była tak ogromna, że skóra się cała świeciła jakby woda się zbierała. trzeba to przeżyć, schodzi po 3-5 dniach, potem się jeszcze utrzymuje przez 2tyg, ale malutka - trzeba się bardzo przyjrzeć, żeby dostrzec :)
co więcej po jej zejściu pół szczęki jak i część szyi była pokryta żółtym siniakiem - wynik stawiania oporu chirurgowi, który żeby wyrwać zęba musiał się mocno odpychać od fotela. Im bardziej ósemka prostopadła do pozostałych zębów i im więcej zachodu - chirurg tnie zęba na kilka części, żeby wyciągnąć - tym większa opuchlizna, którą też częściowo zawdzięczamy tzw. hakowi - ja to nazywam miniłomem ;), którym asystent przez większą część zabiegu odciąga policzek, żeby uwidocznić dziąsło.
często też przy dłutowaniu ósemek, chirurg wycina torbiele zawiązkowe (częsta przypadłość przy takich zębach), ale nie są one groźne.

Mimo bólu lepiej usunąć niż w perspektywie zostać dentystyczną kaleką.

Odnośnik do komentarza
Gość Endorfinka

moja siostra miała dokładnie tak jak TY :) ósemka zatrzymana, zabieg trwający u niej 40 minut. Olbrzymia opuchlizna i siniak jakby była ofiara przemocy domowej... z tym że u niej było rozcinanie i dłutowanie ( chyba tak to się nazywa)

Odnośnik do komentarza

Trochę po czasie ale może uzyskam jakieś informacje ;) Wczoraj miałam usuwaną czwórkę, która nie zeszła. Było trochę komplikacji (zakrzywiony korzeń) a cały zabieg trwał godzinę... Na drugi dzień pojawiła się opuchlizna jak na zdjęciu autorki postu... Chciałam zapytać ile trzeba czekać na jej zejście. Za moment rozpoczęcie roku akademickiego a ja mam twarz jak dynia... Dzięki z góry za odpowiedź! :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...