Skocz do zawartości
Forum

Wasze sposoby na zdrowie kompletne


Gość Monio

Rekomendowane odpowiedzi

Ja staram sie wiecej spacerowac, pije duzo wody, staram sie nie jesc tlustych i smazonych rzeczy, ograniczam slodycze chociaz ni zawsze mi sie to udaje :) jeszcze slucham muzyki klasycznej i jeszcze co roku chodz w gory, a tam jestem sam na sam z przyroda, to tez mi pomga, daje sily :)

Odnośnik do komentarza

Powiem szczerze że jakąś nie pilnuje tego i nie skupiam się na czymś jednym cały czas. Ale jak mam zły humor na przykład to idę w takie miejsce, gdzie bedą tylko ja i przyroda, staram się pojednać z przyrodą, więcej spacerować, mniej siedzieć przed komputerem i TV, używać tylko korzystne i naturalne produkty i kontaktować się z przyjemnymi ludźmi =)

Odnośnik do komentarza
Gość ramoneska

Najwazniejsza jest harmonia ze swoim cialem, trzeba umiec go sluchac, czy ma np.na cos ochote teraz, czy cos boli i co to moze byc. Sport jest dobry, wiecej ruchu na swiezym powietrzu, ogolnie wazne jest dobre nastawienie do swiata i usmiech na twarzy;-)

Odnośnik do komentarza
Gość babcia jagoda

Ja tam jestem za dawnym style zycia i bycia, tzn. za czasow naszych babc nie bylo tej chemii co teraz i ludzie spokojnie zyli do 100 lat, jedli wszystko co bylo, naturalne. Mysle, ze trzeba jesc wiecej warzyw, nie siedziec przed kompem, pic duzo wody i ja na przyklad wierze w moc ziol, ziolowych naparow, herbat. Zbieram latem i jesienia grzyby i jagody.

Odnośnik do komentarza

Krim, zobacymy jak bedziesz sie czula za kilka lat, tylko ze niestety wtedy moze juz byc troche za pozno, mysle ze lepiej dbac o swoje zdrowie, bo nie da sie go kupic potem za zadne piniadze, ja staram sie zdrowo odzywiac i chodze na basen i na spacerki

Odnośnik do komentarza

~iksik
Krim, zobacymy jak bedziesz sie czula za kilka lat, tylko ze niestety wtedy moze juz byc troche za pozno, mysle ze lepiej dbac o swoje zdrowie, bo nie da sie go kupic potem za zadne piniadze, ja staram sie zdrowo odzywiac i chodze na basen i na spacerki

Tak, imprezowy styl życia się mści, bo osłabia organizm.
Nieregularność snu, złe odżywianie, alkohol. Sam sobie w ten sposób trochę zniszczyłem zdrowie a teraz to naprawiam, całkowicie zmieniłem styl życia i czuję się coraz lepiej.

Moja recepta na zdrowie to dużo ruchu - możliwie jak najwięcej, bo to prowadzi do lepszej sylwetki, a więc i do większej pewności i siebie, lepszego humoru i ochoty na jeszcze więcej ruchu i innych aktywności, ogólnie do lepszego stanu duchowego. Do tego profilaktyka zdrowotna - lepiej i taniej zapobiegać niż leczyć, bo jak się wcześnie wykryje jakąś chorobę to łatwiej ją pokonać.
Staram się też ciągle się czegoś nowego uczyć i czuć się potrzebnym innym osobom, to dodaje sensu w życiu i pozytywnie wpływa na zdrowie psychiczne.
Co do odżywiania - uważam że nie należy sobie zbyt dużo odmawiać - to jest kwestia ilości i momentu kiedy się tuczące rzeczy spożywa, trzeba to robić mądrze. Można jeść czekoladę jak się lubi, czemu nie. Ale nie od razu całą, a 1/4 i wolniej, delektując się, potem trzeba cały ten cukier spalić, więc najlepiej zrobić to i natychmiast isć poszaleć na rowerze albo na siłownię.
Staram się nie jeść po 18:00. Zero fastfoodów, bo pomijając kalorie, to chemia a nie jedzenie.
Rano zjadam dobre śniadanie ale nic smażonego, potem zdrowy obiad - mięso gotowane bez sosu, ryż, surówki bez żadnej śmietany dressingów ani innych gówien. Po godzinie rower - siłownia - rower i odżywka białkowa z witaminami, ewentualnie koktajl bananowo-kakaowy albo malinowo-kakaowy. Potem już tylko piję bardzo zimną wodę mineralną z cytryną. NIE CYTRYNOWĄ tylko z cytryną, to spora różnica. To pomaga pozbyć się głodu. Schodzę 700g w 2 dni.
Wiem że niektóre rzeczy nie są zdrowe które jem, ale nie w tym rzecz. Taką dietę jak mam teraz mogę utrzymać przez resztę życia, a od bardziej rygorystycznej pęknę po 3 miesiącach najdalej. Już to ćwiczyłem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...