Skocz do zawartości
Forum

Niska frakcja wyrzutowa po zapaleniu mięśnia sercowego


Gość ra...ak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo serdecznie. pierw wypisze coś o sobie i kilka faktów w celu ustalenie od czego to mam czy od serca czy też choroa neurologiczna.

Mam 25 lat
bardzo wysportowany fanatyk kulturystki

a więc Fakty

Jako dziecko w wieku od 3 lat do 14-15 lat miałem padaczkę częściowo złożoną. lecz objawy były inne niż te dzisiaj.

1 rok temu przedawkowałem środki pobudzające typu coffeina (nieszczęśliwy wypadek) i o mało co film mi sie nie urwał źle mi było całą noc.. słaby byłem od tamtej pory nawet kawy nie piłem bo zawroty wracały brałem tabletki na uspokojenie 2 tygodnie i wróciło do normy jednak moja głowa niż nie była taka stabilna.. już.. i trenowałem z więlką asekuracją bez agresji nerwów.. bo od dużego stresu kręciło mi sie w głowie. i słabłem..

około 7 miesięcy temu zachorowałem na wirusa i dostałem zapalenie mięśnia sercowego wyniki były takie sobie a raczej słabe
Echo EF. 50 %
(jak trzeba wyśle wyśle wyniki

wypuszczono mnie ze szpitala w dobrym stanie gdzie troponina była 0 a ef echo 60%

czułem się dobrze.. bardzo dobrze.. do tego stopnia że wróciłem na siłownie po 2 miesiącach stopniowo od lekkich wysiłków. dawkując leki zarówno jak i omege 3 i magnez.

Dodam że było ok!! nie czułem nic.. ani serca ani migotania ani ucisków.. serce genetycznie miałem zdrowe nikt w rodzinie na serce nie chorował a ja nie wiedziałem że mam serce ani nie słabłem ani nic.. i teraz minęło 5 miesięcy było ok aż...

napiłem się 2 łyżek kawy w ciągu dnia 3 łyżek bo lenia złapałem :) zrobiłem ciężki trening po czy wróciłem do domu.. usiadłem.. zjadłem.. i zacząłem słabnąć dodam że to było 2 godziny po treningu aż!!i siedziałem!!!

Uwaga serce nie bolało nic.... nie czułem.. ani ucisku..ani migtania..
po prosu słabłem.. blady na twarzy
poczułem prąd z tyłu głowy.. dość wyraźnie..
myślałem że serce.. albo coś innego więc wezwałem karetkę..
ciśnienie 120 na 80 bicie serca dobre wg lekarzy
troponina -0
EKG b. dobre.. wg lekarza kardiologa..

słabłem tak cały tydzień na leżąco czy stojąco do tego doszły trudności z oddychanie. ale serce dalej nie czuć...
poszedłem do neurologa. dał mi leki na padaczkę na następny dzień przeszło!! lecz. coś tam jeszcze czułem.. do siłowni też wróciłem.. jednak po 2 tygodniach znowu wróciło lecz objawy nie sa takie silne.,
miałem kontrole serca.. i tak wyszło

echo Ef. 60 %- 65% coś lewa komora powiększona. coś takiego mogę dokładnie tutaj przepisać wszystko
troponina 0
EKG dobre
Lekarz powiedział że wyniki się poprawiły ale jeszcze trochę brakuje mi do zdrowia.. pytała się też czy czuje słabnięcie..... nie wiedziałem co odpowiedzieć..

??????????????????????
czy to serce?? czy choroba neurologiczna??

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Na podstawie opisanych dolegliwości trudno określić podłoże problemu. Przydałaby się kompleksowa diagnostyka w kierunku nie tylko chorób serca. Być może dolegliwości mają podłoże psychogenne. Można to jednak stwierdzić dopiero po wykluczeniu przyczyn somatycznych. Konieczna będzie wizyta u lekarza. Na początek udaj się do lekarza rodzinnego.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...