Forum Zdrowie

Jak robić zastrzyki przeciwzakrzepowe w brzuch?

~to ja jestem kasia

~to ja jestem kasia

Mój syn złamał nogę ma ją w gipsie, lekarz przepisal fragmin tylko że to sa zastrzyki, nie wiem jak mam je robic mam ulotke ze ma byc prostopadle wokół pepka zeby spuscic powietrze itp ale ja sie boje, syn sie boi i siedzimy nad tym zastrzykiem i dumamy. Popołudniu ma przyjsc sasiadka ktora jest pielegniarka to moze mi pokaze ale boje sie ze codziennie nie bede umiala mu robic boje sie ze drgnie i igla sie zlamie a ja prosic codziennie o tej samej godzinie tez nie moge. jak robic te zastrzyki zeby było to bezpieczne i zeby nie zrobic mu krzywdy?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

xSandra

xSandra

bierzesz za oponke i pionowo robisz zastrzyk rob wg ulotki te zastrzyki nie bola troche pieka na luzie je robcie nie stresujcie sie naprawde ten zastrzyk nie jest taki straszny tylko nie moze rozmasowywac tego miejsca bo mu sie siniak zrobi

--

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

231 xsandra Kobieta, 27 lat, Kraków
Deanerys

Deanerys

no moja koleżanka też tak robi, identycznie jak Sandra napisała.

--

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

83919 deanerys Kobieta, 32 lata, Kraków
~Tomasz41

~Tomasz41

Mam złamaną nogę. Zastrzyk jest prosty. Na około 4-5 cm od pępka wyodrębniamy fałd brzuszny i wbijamy igiełkę z zastrzykiem prostopadłe do tego fałdu. Oczywiście spirytus, woda utleniona itd. Zastrzyk nie jest bolesny bo igiełka jest mała. Mam nadzieję, że pomogłem :)