Forum Zdrowie

Refluks, szum w uszach i mrowienie w nogach przy podejrzeniu boreliozy

~an...ka

~an...ka

Witam. Mam 20 lat.Miesiąc temu zakończyłam 3 tygodniową terapię dezocykliną. Teraz mam takie objawy jak reflux, szum w uszach i mrowienie w nogach. neurobolerioza została wykluczona. jakie badanie powinnam wykonać western blot czy Img i Ign żeby skontrolować boleriozę?

Złośliwa

Złośliwa

moim zdaniem oba testy możesz wykazać. Częściej chyba robi się IGM ale nie wiem czy to prawda, lekarzem nie jestem.

--

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

83736 zlosliwa Kobieta, 29 lat, Warszawa
Deanerys

Deanerys

mi się wydaje że wystarczy tylko ten test na IMG ale kto go tam wie

--

A dragon whisper her name,
on the east.
You win, or you die.

83919 deanerys Kobieta, 32 lata, Kraków
DoctorQuinn

DoctorQuinn

Witam!
Zdecydowanie powinnaś wiedzieć, że diagnostyka boreliozy to bardzo trudne zadanie. Same wyniki laboratoryjne przeciwciał tak naprawdę o niczym nie świadczą, ponieważ dużo wyników daje wartości fałszywie dodatnie. Ponadto antybiotykoterapia doxycykliną nie powoduje obniżenia wartości przeciwciał, co oznacza, że wyniki te tuż po leczeniu są po prostu niemiarodajne. Opisane przez Ciebie objawy najprawdopodobniej mają po prostu inną etiologię. Tym bardziej, że refluks nie jest objawem towarzyszącym boreliozie.
Jeżeli masz jednak jakiekolwiek wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą chorób zakaźnych.

25895 doctorquinn Kobieta, 27 lat, Lublin
Zamknij

Wypełnij swoje dane

Ryzyko schorzeń często zależne jest od płci, wieku i wykonywanego zawodu

Wiek determinuje zarówno ryzyko schorzeń, jak i rodzaj leczenia

Dzięki informacji o Twojej lokalizacji i ubezpieczeniu, będziemy mogli zaproponować Ci najlepszych specjalistów i kliniki zajmujące się Twoim problemem

-

Dane kontaktowe potrzebne są nam do powiadomienia Cię o odpowiedziach specjalistów

Akceptuję regulamin zadawania pytań.
Cofnij