Skocz do zawartości
Forum

Okres przyjmowania zastrzyków z witaminami z grupy B


Gość ma...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
jestem sportowcem, biore w zastrzykach witamine o nazwie vitneurin ( sklad witamin z grupy B)2 ml ampulka.
prosze mi podpowiedziec jaki okres powinienem przyjmowac te witaminy i czy powinna byc przerwa w ich podawaniu jezeli tak to jaka dluga.
Polecono mi te zastrzyki na wzrost energi i sile, prosze powiedziec czy jest sens przyjmowania tych zastrzykow w moim przypadku i czy istnieja jakies inne suplementy - witaminy wspomagajace organizm tak aby mial wiecej sily i energii
pozdrawiam
Rafal

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Nadmiar witamin jest szkodliwy, szczególnie jeżeli są dostarczane pozajelitowo (zastrzyki). W przypadku przyjmowania doustnego istnieją mechanizmy blokujące wchłanianie nadmiaru witamin z grupy B, czego nie obserwuje się przy podawaniu pozajelitowym.

Objawy nadmiaru witamin z grupy B to min. kołatanie serca, drżenia mięśniowe, drętwienia kończyn, świąd skóry.

Proponuję zatem jak najszybciej zrezygnować z zastrzyków.

Podstawą powinna być odpowiednio zbilansowana dieta (bogata w białko i węglowodany złożone), oraz wypijanie odpowiedniej ilości płynów 2-3 l na dobę). Dopuszczalne jest stosowanie suplementów witaminowych, ale w formie doustnej, ale raczej w okresie jesienno-zimowym.

Odradzam stosowanie suplementów, odzywek itp, ponieważ mogą spowodować więcej szkody dla Pana zdrowia i pożytku.

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...