Skocz do zawartości
Forum

Badania przy podejrzeniu cukrzycy


Gość artur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem gdyż podejrzewam że mam cukrzycę z tym że nie wiem gdzie i jakie badania zrobić aby potwierdzić lub obalić moje podejrzenia. czy potrzebne jest jakieś skierowanie? dodam że lekarz rodzinny jest tak ogarnięty że wolę spytać was. proszę o pomoc i z góry dziękuję:)

Odnośnik do komentarza

Musisz poprosić lekarza o skierowanie na morfologie i na badanie glukozy z morfologii musi Ci zaznaczyć cukier czyli ile masz na czczo no i hormony TSH mysle ze warto zbadac dodatkowo jesli cukier wyjdzie podwyzszony czyli glukoza to dodatkowe badania na glukoze na czczo po 2 godzinach itd ale najpierw to skierowanie na morfologie TSH i glukoza

http://straznik.dieta.pl/zobacz/straznik/?pokaz=601651b7128e8c5ce.png

Odnośnik do komentarza

jestem często zmęczony, częściej piję (nie alkohol ) przez co oczywiście częściej oddaję mocz, mam suchość w ustach, często mam zajady w kącikach ust nie licząc też jakichś czyraków czy ropniaków. grzybica paznokci. dodatkowo oczy mnie często szczypią (od dwóch lat chodzę w okularach i nie wiem czy to akurat jest objaw) drętwienie kończyn. Dużo słodzę do zwykłej szklanki ok.3-4 łyżeczek cukru, oczywiście nie mówiąc już o słodkościach typu kinder bueno czy też jakieś ciasta.

Odnośnik do komentarza

Ja mam meza jego mama ma cukrzyce mowie zawsze uwazaj babcia twoja miala mama tez jestes ty i brat brat sporty rozne uprawia itd. Ty nic jesz pracujesz spisz kochanie uwazaj!!!!! Zaciagnelam na badanie krwi i ok ale moze zwykle badanie nic nie wyjasni? ( oddal ze mieszkamy w IT ) gdzie wszyscy maja w d. .. gdzie nie zajmiesz sie sama ;( Simonka Simonka

Odnośnik do komentarza
W dniu 6.12.2011 o 17:21, Gość artur napisał:

jestem często zmęczony, częściej piję (nie alkohol ) przez co oczywiście częściej oddaję mocz, mam suchość w ustach, często mam zajady w kącikach ust nie licząc też jakichś czyraków czy ropniaków. grzybica paznokci. dodatkowo oczy mnie często szczypią (od dwóch lat chodzę w okularach i nie wiem czy to akurat jest objaw) drętwienie kończyn. Dużo słodzę do zwykłej szklanki ok.3-4 łyżeczek cukru, oczywiście nie mówiąc już o słodkościach typu kinder bueno czy też jakieś ciasta.

Też miałam podobne objawy i wyszło niedoczynność tarczycy 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...