Skocz do zawartości
Forum

Rozrzedzenie struktury kostnej okołostawowej w stawie biodrowym


Gość sauzp

Rekomendowane odpowiedzi

RTG Stawu biodrowego lewego "Rozrzedzenie struktury kostnej okołostawowej. Odcinkowe przewężęnie szpary stawu biodrowego lewego ze sklerotyzacją stropu panewki i zaostrzeniem jej krawędzi bocznej. Przypłaszczenie głowy kości udowej lewej. Torbielowate rozrzedzenie najpewniej o charakterze zwyrodnieniowym w obrębie głowy i szyjki kości udowej lewej oraz dolnej części panewki stawu biodrowego lewego." Pojawił się bardzo silny ból podczas "rozruchu" uniemożliwiający chodzenie.

Odnośnik do komentarza

Udało mi się skonsultować z ortopedą, dokładnie obejrzał zdjęcie i powiedział że jedynym wyjściem jest operacja wstawienia endoprotezy. Z informacji jakie uzyskałem wiem że jest to dosyć trudny i niebezpieczny zabieg (mam nadwagę, duże nadciśnienie ... ) oraz, że minimalny czas oczekiwania 1 rok. Może ktoś również jest w podobnej sytuacji i potrafi mi podpowiedzieć jak właściwie podejść do takiej diagnozy, czy konsultować dalej z innym specjalistą, jak radzić sobie z bardzo silnym bólem oraz odpowiednio przygotować się do tego co mnie czeka.

Odnośnik do komentarza

Mój ojciec miał RTG stawów biodrowych. W opisie :
"torbielowate rozrzedzenia utkania kostnego na odcinku 12 cm, wyrośl kostna krętarza mniejszego kości udowej lewej".
Teraz ojciec odczuwa w tym miejscu ból. Co to w ogóle jest za schorzenie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...