Skocz do zawartości
Forum

Zespół pozakrzepowy


Gość m.l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Prawie cztery tygodnie temu przesz lam operację prawej kończyny dolnej objętej zespołem pozakrzepowym. Wykonano min. stripping żyły odpiszeczelowej+ miniflebektomię i podwiązanie perforatorów. Łącznie 19 szwów, rany zabliźniły się dobrze. Pozostały wylewy podskórne i cała masa "klusek" pod skórą. Lekarz kazał mi wrócić do pracy. To podobno ma boleć. Niestety jestem sprzątaczką , moje zajęcie to nie tylko chodzenie, ale przede wszystkim dźwiganie, praca na wysokości, praca w wodzie itp. Pracuję trzeci dzień. Rankiem nogi są w miarę "lekkie", już około południa zaczynają mi ciążyć, do tego dochodzą bóle zlokalizowane w rożnych miejscach. Bardziej boli mnie operowana noga. Niepokoi mnie fakt, ze bolą mnie obie nogi. Kuleję, czy to może dlatego? Kiedy wieczorem wracam do domu jestem już tak umordowana, ze z trudem się poruszam. Bardzo się boję. Przed zabiegiem nogi mnie bolały, ale to co jest teraz , to trudno opisać. W tej chwili w "zdrowej" nodze odczuwam stały ból przypominający zakwasy. Noga chora boli rożnie, z w rożnych miejscach i z różnym natężeniem. Proszę o pomoc. Leki przeciwbólowe nic nie dają, to chwilowa ulga. Obecnie czekam na drugą operację tej samej nogi. Co robić?

Odnośnik do komentarza

Witaj!

Być może narzuciłaś sobie zbyt duże tempo w powrocie do pracy. Należy stopniować wysiłek fizyczny, żeby nagle nadmiernie nie obciążać kończyn. Ból może się wiązać z tym, że leczenie nie zostało jeszcze zakończone. Pod drugiej operacji powinno być lepiej. Warto jednak abyś swoje dolegliwości skonsultowała z lekarzem prowadzącym.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za odpowiedź.

Jest coraz gorzej.
Dziś w pracy zasłabłam, po wizycie w gabinecie zabiegowym, okazało się, że mam bardzo wysokie ciśnienie, jeszcze wyższe tętno i gorączkę. Trafiłam do lekarza pierwszego kontaktu, tam zrobiono mi EKG, które powtarzano kilkakrotnie. Pojawiły się problemy z sercem, włączono mi nowe leki. Jestem na zwolnieniu. Czuję się okropnie. Nogi bardzo bolą. Już nic nie rozumiem. Rano wyglądają ładnie...
Czy ta choroba może powodować wyżej opisane dolegliwości? Co się ze mną dzieje?

Jak ktoś z Was zechce szybko wracać do pracy po takiej operacji, niech się wpierw mocno nad tym zastanowi.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...