Skocz do zawartości
Forum

Świąd i schodzenie skóry z penisa przy grzybicy


Gość Anonim

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. W ostatnim czasie dzieją sie z moją skórą rózne cuda... Dwa lata temu poraz pierwszy miałem problem skórny na penisie co skończyło sie zapaleniem najądrza ale po tabletkach antybakteryjnych i antygrzybicznych oraz przeciw zapalnych powróciłem do normy. W sumie to moja historia jest tak zakrecona ze niewiem czy to temat bardziej dla urologa, dermatologa czy innego lekarza... ale podejrzewam ze to temat dla kogoś z DUŻYM doświadczeniem zawodowym. W przeszłości jakies 10lat temu miałem też świeżb a co roku w zimie doświadczam tego jak łuszczy mi sie skóra z przodu nóg poniżej kolana... no i ona swędzi. Tak więc zahaczyłem w życiu o różne dolegliwości skórne. Kilka miesiecy temu miałem duzy problem ze skórą na penisie w skutek czego znów doprowadziłem do zapalenia "dróg moczowych". Ratowałem sie w tej sytuacji z mniejszym lub wiekszym skutkiem różnymi antybiotykami przez 3tygodnie i również przez ten czas maścią sterydową T***, jednakże efekty były lepsze i gorsze a zapalenie nie ustępowało mimo poprawy naskórka penisa więc poszedłem do lekarza i dostałem konkretny lek na zapalenie dróg moczowych co mi pomogło. (tutaj dodam drobną adnotacje ze na początku odczuwania i widzenia tych dolegliwosci odbyłem jeden stosunek bez prezerwatywy z osobą która jak sie okazało miała jakąś tam grzybice:-/) Niestety po kilku tygodniach (ok2) jak mój penis w końcu wrócił do jakiejs tam normy poczułem świąd na członku(znowu...) no ale tym razem po kilku dniach tego świądu nabawiłem sie czegoś czego jeszcze nigdy nie doświadczyłem, mianowicie z górnej połowy penisa zaczeła mi zchodzić skóra tak jak bym sie tam opalił za bardzo...(ale sie nie opalałem przecież ;) ). W internecie wyczytałem ze taki objaw to grzybica skóry penisa. W penisa wcierałem przez kilka tygodni maść C***, jest to masc przeciw grzybiczna i dała ona pozytywny skutek poniewaz moj penis wrócił znow do normy ale niestety po jakims tygodniu odczuwałem znow jakiś niepokojący śwąd na czubku penisa i boje sie że bedzie tego nawrót, tymbardziej ze zaobserwowalem wystepowanie uczucia świądu pod pachami,po lewej i prawej stronie pępka, poniżej kolan(ciepła woda wzmaga świąd), i co mnie najbardziej ostatnio szokuje swędzi mnie górna część dłoni na której mam czerwone przebarwienia skóry. Przebarwienia te oraz nawet zgrubienia występują głownie przy stawach palcy przez co wydają sie one opuchnięte no i swędzą. Na te wszystkie świądy i zmiane skórne stosuje juz chyba trzecią lub czwartą tubke c*** i denerwują mnie ciągle opinie lekarzy którzy upatrują w tym ciągle allergie a ja widzę w tym raczej grzybice zmierzającą w strone znienawidzonego i doświadczonego przezemnie świerzbu. Pisze tak o tym świerzbie bo zmiany koloru skóry w postaci czerwonych plamek na twarzy oraz jak dzis dostrzegłem krost z jakąś"wodą" bardzo mnie niepokoją i niewiem czy są wynikiem zbyt długiego stosowania maści sterydowej czy tez objawem chorej skóry czyli np grzybicą, świerzbem lub niewiem czym jeszcze. Dermatologa mam za kiepski miesiąc a moja psychika siada bo lekarze zapisują mi maści alergiczne i grzybiczne a nic doustnego a ja czuje ze to mnie atakuje już całego wiec co mi z marnej tubki... Niewiem co sie ze mną dzieje... Jakies pomysły tak na odległość? :] Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość renata6k

Witaj! Jeśli chodzi o zmiany na penisie, to według mnie jest to grzybica i dziwię się, że lekarz przepisał jedynie maść, która i tak jest chyba bez recepty. W tej sytuacji powinieneś dostać leki doustne. Nie można jednak wykluczyć, że twoim pierwotnym problemem była alergia (alergii towarzyszyły zmiany skórne, a podrażniony naskórek w kontakcie z drożdżakami łatwo złapał grzybicę). Polecam konsultację z innym lekarzem - być może wniesie coś nowego do leczenia. Jeśli masz alergię, to powinieneś obserwować, w jakich sytuacjach twoje objawy się zaostrzają - być może uda się ustalić alergen, który odpowiada za reakcję alergiczną. Radzę poszukać lekarza o dobrej opinii w Internecie i umówić się na wizytę. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...