Skocz do zawartości
Forum

Złamanie otwarte kości udowej


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mam pytanie - początkiem sierpnia w wypadku komunikacyjnym doznałam uszkodzeń takich jak:
- otwarte wieloodłamowe złamanie kości udowej
- zlamanie lewej kostki po stronie prawej
+ złamanie miednicy w 4 miejscach.
Po 3 miesiącach zaczynałam uczyć się chodzić o kulach, a teraz - końcem grudnia staram sie po domu już chodzić bez.
W leczeniu operacyjnym po wypadku złamanie w udzie było zabezpieczone prętem włożonym do kanału szpikowego (przez kolano) + dwie śruby w kolanie i jedna pod udem.
Bardzo ciężka jest dla mnie rehabilitacja ze względu na śruby w kolanie ponieważ mięsień cały czas zahacza o nie (na zdjęciu widoczne jest ze te śruby nie są do końca wkręcone w kość tylko wystają na pare milimetrów poza nią). Tydzień temu dostałam poważnych boli w kolanie - wydaje mi sie, że jest to przez śruby (możliwe zeby one sie ciut wykręciły?). Nie jestem w stanie spiąć lub siedząc mieć wyprostowanej nogi, ponieważ chcąc potem ją zgiąć jest tak potężny ból, który wręcz paraliżuje całe ciało. Jakby mięsień gdzies w kolanie sie rozrywał. Nie ma tego problemu gdy chodzę o prostej nodze, stoję itp.
Co moge zrobić w takiej sytuacji?
Mój lekarz twierdzi, ze wszystko jest ok...
Podobno wyciagnięcie tego żelastwa moze nastąpić dopiero po 2 latach. Nie wyobrażam sobie znoszenia takiego bolu przez ten okres...
Czy te śruby można wyciągnąć wcześniej? A moze to nie wina śrub?
Czy mam skierować sie na jakieś dodatkowe badania?

monthly_2015_12/zlamanie-otwarte-kosci-udowej_3477.jpg

monthly_2015_12/zlamanie-otwarte-kosci-udowej_3478.jpg

Odnośnik do komentarza

Wg mnie też te śruby lekko wystają i mogą powodować ból, który opisujesz. Na twoim miejscu skonsultowałabym się z innym lekarzem ortopedą, a nawet z dwoma innymi lekarzami, po to, by mieć 2-3 niezależne od siebie opinie lekarskie. Wydaje mi się, że ruchomość odzyskasz, jak wyjmą ci te śruby właśnie. Nie wiem, jak z samym prętem.
Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...