Skocz do zawartości
Forum

kolka nerkowa


wronka1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Od 2 dni dolega mi kolka nerkowa. Mam ja pierwszy raz w życiu. Od razu jak zaczelo mnie boleć pojechalam szpitala. Na poczatku bolalo mnie z tyłu jednak zaraz po tym z przodu. Dostalam w szpitalu kroplówkę z lekiem rozkurczającym, w badaniach (usg, mocz i krew) nie wyszlo żebym miala kamienie. Po kroplówce przeszlo jednak w nocy znow zaczelo boleć. Dostalam od lekarza antybiotyk oraz nospe forte. Oddaje mocz normalnie w nocy po wizycie w szpitalu mialam z tym problem jednak już jest ok. Jedyne co pozostalo to okropny ból z tylu pleców i czasem z przodu jak pęcherz. Nie wiem co mam robic ledwo sie ruszam prosze o pomoc. Ile to moze trwać?

Odnośnik do komentarza

Skoro to nie były złogi widoczne w usg, to może masz tzw piasek. Powinno powoli już przechodzić. Dużo pij ( w takich przypadkach pomaga piwo;) i bierz ciepłą kąpiel. Kup też sobie w aptece preparat na oczyszczanie dróg moczowych i bierz 4 tygodnie

Odnośnik do komentarza

Badania moczu były w porządku. Ogolnie oddawanie moczu nie boli ani nie mam ucisku na pęcherz oraz brak wstrzymywania moczu, jedyne co teraz mi dolega to ten okropny ból pleców i czasem jakby pęcherza. Piję piwo ;-) biorę ciepłe kąpiele po nich na chwile przechodzi. Staram się chodzić Al dziś ból byl w pewnym momencie tam silny, że nie dalam rady ani siedzieć ani stać z leżeniem tez było ciężko jednak po kąpieli na razie nie boli jednak cały czas leżę boje się ruszyć że ból powróci :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli wynik moczu masz dobry ,to nie wiem po co ten antybiotyk?
Też bym Ci radziła stosować ten preparat ziołowy ,jak piszą oprócz działania moczopędnego ma działanie rozkurczające,
przynajmniej bez skutków ubocznych.
Po tym antybiotyku możesz się nabawić dopiero zapalenia pęcherza,bo Ci ,jak każdy antybiotyk, zaburzy florę bakteryjną,
dlatego ja bym radziła stosować probiotyk dopochwowy lactovaginal.

Co do wyników moczu to mi głównie chodziło o badanie osadu moczu na obecność składników mineralnych,tzn.szczawianów czy fosforanów wapnia,
co pozwala potwierdzić lub wykluczyć kamice nerkową,
miałaś takie badanie?

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...