Skocz do zawartości
Forum

przeciążenie kolana jak skutecznie leczyć?


Gość Maciek ks

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć
W lipcu udało mi się wyskoczyć na 2 tygodniowy trening narciarski do Austrii ( na lodowiec). Trening bardzo intensywny, na tyczkach. Pewnie przeciążyłem sobie kolana ( o wiele bardziej prawe), gdyż pod koniec 2 tygodnia zaczęło mnie boleć. Uniemożliwiło dalszą jazdę na nartach. Po powrocie ortopeda zalecił mi krioterapie, jonoforeze voltarenową i laser na prawe kolano. Miałem już 10 takich zabiegów( każdy 10 razy) Biorę też cignom. Tyle że mamy już praktycznie połowę września, a mnie boli prawe kolano po dłuższym spacerze, więc zastanawiał się czy na pewno skutecznie to leczę, a przede wszystkich czemu mnie jeszcze boli? Dodam że miałem rezonans kolana i kości są OK, wiec to na pewno sprawa mięśni. Jakie ćwiczenia wzmacniające robić? Jak odkryć dokładnie co mnie w tym kolanie boli i jak to szybko wyleczyć? Proszę o pomoc
Z gory dziękuje za wszytkie odpowiedzi

P.S.
Dodam, że jakieś 8 miesięcy temu skończyłem kilkuletnią terapię hormonem wzrostu
nie wiem czy to ma jakieś znaczenie

Odnośnik do komentarza

Musisz być cierpliwy,długo po przeciążeniu muszą się stawy regenerować,nawet pół roku,tym bardziej że do końca nie można ich odciążyć,bo trzeba chodzić i dobrze,ale nie przeginać z tym ruchem,/oszczędzać kolana/
bo ruch jest potrzebny.
Nic nie przyśpieszysz ,organizm sam musi sobie poradzić ,tylko czas jest tu potrzebny,przy przeciążeniach nie są wskazane ćwiczenia.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Wyleczyć to nie jest dobre słowo ,bo praktycznie tego się nie leczy tylko samo musi dojść do siebie,kolokwialnie mówiąc,

widzę ,że "palisz się" na narty,ale widać ten sport nie dla Ciebie,masz za słabe stawy kolanowe,być może to wpływ tych hormonów,nie wiem,
albo ,po prostu już tak masz,
jesteś młody ,być może za parę lat to się zmieni jak będziesz stopniowo wzmacniał stawy,
np.regularnie biegał przy utrzymaniu prawidłowej wagi ciała ,ale musisz poczekać do zaniku bólu.

Szanuj zdanie innych...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...