Skocz do zawartości
Forum

Ugryzienie naskórka nieznanego pochodzenia, zakażenie hiv?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wczoraj w jednej z restauracji jadlem sałatkę owocowa w której byl naskorek średnicy 4mm x 4mm. Dopiero po wzięciu kęsa natrafilem na niego... Lecz go ugryzlem nie wiem czy kucharz sie ciapnal nożem czy co naskórek byl barwy białej lecz to tez tkanka. Czy po przegryzieniu i późniejszym wypluciu mogłem sie zakazic. Przepraszam to nie żart proszę o szczere odpisanie iż mialem juz jeden incydent w zyciu z hiv i jestem ostrożny a może za mocno panikuje... Nie wiem. Proszę o odpowiedz!

Odnośnik do komentarza

Trzeba było w tej restauracji wezwać kierownika i zażądać badań lekarskich kucharza lub innej osoby z obsługi, u której znaleźlibyście skaleczenie ;) . Szybciej zdobyłbyś pewność co do prawdopodobieństwa zarażenia się czymś od kogoś.
A tak na poważnie mówiąc, to wirus zbyt szybko ginie, by przetrwać w martwym naskórku..

Co do infekcji gardła - może złapałeś wcześniej anginę, może masz popsute zęby, może jesz za dużo słodyczy i wyhodowałeś sobie grzybka candidę, może, może, itd.
Przyczyn infekcji może być wiele, tak więc najlepiej jak pójdziesz do lekarza pierwszego kontaktu po skierowanie do laryngologa.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...