Skocz do zawartości
Forum

Bóle okolicy odbytu


Gość monikke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakiś czas temu zaczęłam odczuwać mocny ból przy załatwianiu się, potem też przy gazach, aż w końcu miałam problem z siedzeniem,chodzeniem i leżeniem. Zapisałam się do proktologa, oczekując na wizytę przez kilka dni używałam Proktis M zewnętrznie i Diosminex sądząc, że to może jakieś żylaki odbytu (wyczułam w tej okolicy jakieś zgrubienia po prawej stronie). Na wizycie dowiedziałam się, że to jednak zapalenie krypty, dostałam czopki i maść robioną w aptece. Poprawiło mi się, czułam jeszcze pobolewanie i kłucie, w następnym tyg. na wizycie stwierdzono, że jest lepiej i jeszcze jakiś czas mam stosować maść. Ale dzień później te pobolewania i kłucia jakby się wzmogły, zdarzyło się też swędzenie. Obawiam się czy czasem problem nie wraca lub znowu dzieje się coś nie dobrego.
Wydaje mi się też, że te zgrubienia są jakby powiększone, ale może to tylko takie wrażenie.
Dodam jeszcze, że po czopkach Diclofenac mnie piekło i pojawiała się jakby biegunka. Czy może one mogły tak podrażnić i stąd te dolegliwości obecne?

Odnośnik do komentarza

Nikt się nie orientuje w tym temacie?
Cały czas czuję jakieś kłucie, trudno mi to umiejscowić, czasem wydaje mi się, że to na zewnątrz, czasem że jednak nie. Zdarza się też czasem taki przejściowy ból (np.obudził mnie w nocy), oraz zdarza się też jakiś pulsujący ból w innym miejscu, nie wiem czy to od tego może promieniować czy to zupełnie co innego (wcześniej tak nie było).

Odnośnik do komentarza

Witam
Też miałam drażniące bóle w okolicach odbytu w czasie wydalania i przypomniałam sobie wtedy, jak moja starsza siostra mówiła, /wiedziała to od naszej Mamy/, że na wszystko jest dobry własny mocz. Spróbowałam i pomogło po kilku dniach. Za każdym razem przy wydalaniu moczu papier toaletowy lekko wilgotny przykładałam do bolących miejsc i w niedługim czasie poczułam zupełną ulgę. Teraz profilaktycznie przynajmniej raz dziennie tak robię i jak na razie ból nie wraca. Stare ludowe sposoby są często bardzo przydatne w codziennym życiu. O tym też pisze BIBLIA że najlepszym lekarstwem jest woda z własnego źródła.

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za wypowiedzi.
Nie wiem kiedy będę mogła się dostać do lekarza. Pobolewanie i dyskomfort nadal się utrzymują, wydaje mi się, że jest tam w tej okolicy jakby coś bardziej obrzmiałe, ale nie jestem już pewna czy tego nie było wcześniej.
Już nie biorę Diclofenacu, tylko maść jeszcze.
Do moczu nie jestem przekonana, chociaż słyszałam, że jakieś właściwości lecznicze może mieć.

Odnośnik do komentarza

Staram się więcej pić i spożywać błonnik, ale niestety z zaparciami nadal jest różnie. Nie wiem, może powinnam jeszcze więcej pić, tylko ja i tak się zmuszam.
O hemoroidach nic nie było wspomniane na wizycie, więc nie mam pojęcia czy mam z nimi jakiś problem, czy to one mogą mi tak dokuczać obecnie. Wcześniej (przed tym problemem) nie odczuwałam takich dolegliwości, więc teraz się denerwuję, bo naczytałam się sporo o uciążliwych chorobach, operacjach i wątpliwych efektach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...