Skocz do zawartości
Forum

Odklejony zamek ortodontyczny


Gość Janon

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,
Mam aparat prawie dwa lata, jestem już na samej końcówce leczenia. Co jakiś czas odkleja mi się zamek z górnej czwórki...zawsze z tej samej. Zdarza się to dość często przez co leczenie się przedłuża i jest dość stresujące biorąc pod uwagę fakt, że nie zawsze jestem w mieście w którym stacjonuje moja ortodontka.
Przechodząc do rzeczy - po ostatniej wizycie 2 miesiące temu musiałam wyjechać za granicę za 3 miesiące. Oczywiście stało się - odpadła górna czwórka. Następną wizytę mam zaplanowaną dopiero na za miesiąc. Stąd moje pytanie..czy to spowoduje wielki regres w leczeniu? Moja ortodontka straszny mnie resorpcją korzenia i napędziła mi tym niezłego stracha...A bardzo chciałabym już pozbyć się tego aparatu.

ps. nie jem twardych rzeczy, nie obgryzam paznokci...uważam na mój aparat jak nikt inny.

Odnośnik do komentarza

Ja sama nosiłam aparat ortodontyczny przez 2 lata i naturalnie znam ten problem odklejających się zamków ( jedzenie orzechów, snickersów itp.). Co prawda nigdy nie chodziłam z takim odklejonym przez MIESIĄC, ale 2 tygodnie to było u mnie minimum, bo często mi się urywały i to z różnych zębów. Podsumowując: najlepiej zapytaj ortodontki przy następnej wizycie czy da się coś na to zaradzić albo podkleić mocniejszym klejem. Pozdrawiam i wytrwałości w leczeniu ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...