Skocz do zawartości
Forum

Rozstępy na piersiach


Gość cudowna

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy niewspółżyłam więc nie mogę być w ciąży. Dodam że stosuję terapię hormonalną na miesiączkę czyli pigulki antykoncepcyjne. Mam je 2 lata. Dodam jeszcze że tymi lekami leczę endometriozę. Więc raczej dożywotnio będę je stosować bo tylko one ratują mi życie.

Odnośnik do komentarza

Rozstępy to zmiany skórne, które powstają w wyniku nadmiernego rozciągania skóry (np. w okresie dojrzewania oraz ciąży).

W okresie I fazy tworzenia się rozstępu charakterystyczna jest ich czerwono-fioletowa barwa. W tej fazie redukcja rozstępów jest możliwa poprzez zastosowanie specjalnych kosmetyków. Kosmetyki te znajdują się w aptekach oraz w zwykłych drogeriach kosmetycznych. Istotne jest to, aby w składzie zawierały one składniki takie jak: wąkrotka azjatycka, witaminy, krzem oraz wyciąg z bluszczu.

W okresie II fazy rozstępy przybierają charakterystyczny, perłowo-biały kolor. Niestety redukcja tego typu rozstępów jest bardzo trudna, gdyż mają one charakter blizny. Istnieją metody, które umożliwiają zmniejszenie widoczności tego rodzaju zmian skórnych, np. laseroterapia bądź peelingi chemiczne. Niestety 100% redukcja perłowo-białych rozstępów nie jest możliwa.

Odnośnik do komentarza

A czy któraś z Was próbowała na rozstępy zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej? Zaciekawił mnie artykuł na ten temat, który znalazłam tutaj http://www.marekwasiluk.pl/skuteczne-usuwanie-rozstepow-rf-mikroiglowa/. Metoda wydaje się sensowna, jednak mimo wszystko jestem sceptycznie nastawiona. Próbowałam już chyba wszystkiego na rozstępy i boje się kolejnych zabiegów, rekonwalescencji a potem rozczarowań:( Ale może właśnie to mi pomoże i już więcej nie będę musiała wstydzić się tych białych okropnych kresek...

Odnośnik do komentarza

Za to ja ostatnio zauważyłam też coś na piersich, wyglądają jak rozstępy, ale sama nie wiem. Właściwie prawei tego nie widac, jak rozciągnę skóre na piersi to wtedy widać takie paseczki białawe, ale naprawdę minimum. Wcześniej nie widziałam koloru fioletowego, więc zastanawiam sie czy to napewno są rozstępy? Hmm piersi mi nie urosły( chyba ), nie są za duże ani za małe, nie przytyłam, jedynie biorę tabletki antykoncepcyjne no i zazwyczaj śpię na brzuchu. Może to przez to?

Odnośnik do komentarza

~cudowna
Ale ja mam niebieskie kreseczki na piersiach. I piersi są bardzo opuchnięte i bardzo bolą.

W początkowej fazie powstawania rozstępy mogą mieć barwę niebieską, fioletową bądź czerwoną. Tak jak wcześniej wspominałam, w tym czasie istotne jest to, aby stosować specjalistyczne preparaty zwalczające rozstępy. Niepokoi mnie jednak to, że piersi są dodatkowo opuchnięte i bolesne. Oczywiście taki stan może mieć związek z naturalnym cyklem kobiety. Jeżeli jednak nie doświadczyłaś wcześniej objawów, które opisujesz - koniecznie udaj się do lekarza (najlepiej ginekologa).

Odnośnik do komentarza

kwiatuszek2
Za to ja ostatnio zauważyłam też coś na piersich, wyglądają jak rozstępy, ale sama nie wiem. Właściwie prawei tego nie widac, jak rozciągnę skóre na piersi to wtedy widać takie paseczki białawe, ale naprawdę minimum. Wcześniej nie widziałam koloru fioletowego, więc zastanawiam sie czy to napewno są rozstępy? Hmm piersi mi nie urosły( chyba ), nie są za duże ani za małe, nie przytyłam, jedynie biorę tabletki antykoncepcyjne no i zazwyczaj śpię na brzuchu. Może to przez to?

Zmiany, które opisujesz to właśnie rozstępy. Defekt ten nie musi być bardzo widoczny. U młodych osób (i nie tylko) rozstępy bardzo często nie są widoczne i tak jak napisałaś widać je dopiero po naciągnięciu skóry. Co więcej, nie zawsze proces powstawania rozstępu jest dla nas zauważalny. Jak sama napisałaś białe kreseczki widać dopiero po naciągnięciu skóry. W momencie powstawania zmian mogłaś ich nie zauważyć, gdyż również wymagałoby to naciągnięcia skóry. Co więcej, często rozstępy w początkowej fazie mogą mieć kolor zbliżony do kolorytu skóry.

Oczywiście jest ryzyko, że zmiany te pogłębią się w wyniku nagłego wzrostu wagi ciała lub też w wyniku ciąży - dlatego tak ważne jest to, aby systematycznie pielęgnować okolice ciała w obrębie których występują rozstępy. Spanie na brzuchu nie ma wpływu na pojawienie się rozstępów. Może to jedynie wpłynąć na spadek jędrności piersi.

Odnośnik do komentarza

~mandi-kandi
to tych białych rozstępów nie da się usunąć? :(

Nie można ich całkowicie usunąć, ale można wykonać zabiegi, które ograniczą ich widoczność (np.dermabrazję lub głębokie peelingi). Niestety są to zazwyczaj dosyć inwazyjne zabiegi, które często wykluczają nas z "życia codziennego". W ich przypadku zalecany jest określony okres rekonwalescencji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...