Skocz do zawartości
Forum

Efekt odmładzania dzięki falom radiowym


kika75

Rekomendowane odpowiedzi

W zależności od aparatury na jakiej wykonują zabiegi, fajne efekty widać u jednych po4, 5-6ciu sesjach , u innych później , u innch wcześniej. Wazna jest aparatura(sprzedaję takową)-najlepsze są aparaty czeskie, węgierskie, bytyjskie, izraelskie, polskie (a jeszcze lepiej kiedy zostały wyprodukowane w fabrykach narodowych..., nie mam nic do chińczyków.... ale masowe produkcje w szenzen aparatury tego typu, choć są niezłe, budzą wiele wątpliwości) . Po piierwszym zabiegu skóra jest napięta, jędrna- po prawie każdym zresztą uzyskujemy efekt liftingu; na efekty przeciwzmarszczkowe trzeba poczekać... poddąc się kilku sesjom. RF jest bezpieczny i skuteczny- jak na metodę nieinwazyjną. Tu liczy się ilość zabiegów + jakość aparatu+ jakość wykonywania zabiegu. Pytajcie o certyfikaty sprzętu.
RF-to fala o częstotliwości radiowej, która w skórze powoduje wytworzenie energii cieplnej sięgającej temperatury 45-60 st. C. dzięki czemu włókna kolagenowe ulegają mdzin. obkurczeniu. Mamy lifting twarzy. Fibroblasty są pobudzone do produkcji kolagenu i ten efekt utzrymuje się dłużej. Zabiegi można powtarzą 1, 2 x w tyg. dla uzyskania odpowiedniego efektu , a potem ten efekt podtrzymywać. Nie wierzcie ze efekty utrzymują się 5 lat. -tylko wtedy kiedy raz na kilka miesięcy chodzicie na RFpoprawić sobie nastrój. Niemniej polecam; sama się niedługo wybieram na rf.

Odnośnik do komentarza
Gość od aparatu

zCena zależy od prestiżu salonu, aparatu (muszą go przecież spłacac, bo jest to droga rzecz) i województwa.
Generalnie oscyluje na poziomie ok 5000 za 10 zabiegów. Zanim pójdziecie do jakiegoś salonu poczytajcie może w necie co mówią na temat skuteczności zabiegów w danym salonie inne klientki. Jest to przyjemny zabieg, ale jak pisałam wyżej- jedne panie będą zadowolone od razu(przez chwilę), inne za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Gość koza od aparatu

dziewczyny poytajcie w salonach czy można pójśc na jednorazowy zabieg ( albo 2 lub 3)zamiast serii 10ciu.- będzie taniej jesli ktos ma takie usługi. Najlepiej gadac z właścicielką salonu- jak będzie w porządku babką-to pójdzie wam na rękę ( dla niej to i tak zarobek) a wy zobaczycie czy warto zaszalec , zrobic cos dla siebie raz na jakiś czas :)
Wiadomo ze im więcej zabiegów tym efekty bardziej widoczne, ale czasem wystarczą 3 ( zależy też -poza jakością aparatu:)- od cery )Im delikatniejsza skóra tym szybsze efekty; kieruje się wtedy mniejszą wiązkę fali żeby nie uszkodzić tkanki. No wiem że ta cena jest wysoka... za 10 lat będzie taniej (bo gabinetów takich jest coraz więcej :) ale po co czekać , za 10 lat bedzie nam potrzebny kwas hiauluronowy albo scuptra:) Z drugiej strony technika tak idzie do przodu że może wynajdą środek na zachowanie młodości. Ni mogę tu pisać nazw( zawsze mi moderują) ale już na polski rynek wchodzi preparat zawierający mdzin. duże stężenie wit E , który zapobiega starzeniu ( podobno widać efekty po zastosowaniu - nie widziałam tylko słyszałam od gości z zachodu); a także leczy komórki rakowe ! Ciekawe, oby to nie był kolejny mit!

Odnośnik do komentarza
Gość koza spac nie moze

przeciwskazania:
1. Ciąża, karmienie piersią
2. Nowotwór
3. Opalenizna (około 4-8 tygodni po ekspozycji na UV)
4. Samoopalacze (przestać używać 2 tyg. Przed)
5. Stosowanie kremu Retinol, miejscowych maści z antybiotykiem
6. Stosowanie leków światłouczulających (sulfonamidy, retinoidy, tetracykliny) (przerwa 6 miesięcy)
7. Przyjmowanie leków w chwili obecnej (konsultacja z kosmetyczką)
8. Przyjmowanie ziół (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp, herbatki ziołowe wyszczuplające 2-3 tyg przed zabiegiem)
9. Obecność zmian barwnikowych albo bielactwa
10. Przyjmowanie Aspiryny (przestać używać 1 tydzień przed zabiegiem)
11. Łuszczyca i Liszaj płaski
12. Opryszczka aktywna
13. Przyjmowanie witaminy A i E (przestać używać 5 dni przed zabiegiem naświetlania)
14. Depilacja woskiem (przestać stosować 1 miesiąc przed zabiegiem epilacji laserowej) pęsetą (przestać stosować 1 miesiąc przed zabiegiem epilacji laserowej)
15. Peeling (przestać stosować 1 tydzień przed zabiegiem )
16. Aktywna infekcja w miejscu wykonywania zabiegu
17. Skłonność do bliznowacenia (koloidy) i przebarwień
18. Fotodermatozy (choroby zaostrzane światłem np. toczeń rumieniowaty układowy)
19. Botox i wypełniacz
20. Cukrzyca
21. Epilepsja
22. Uczulenia posłoneczne
23. Zabiegi kosmetyczne lub medyczne wykonywane w ciągu 3 ostatnich miesięcy (konsultacja z kosmetyczką)
24. Zaburzenia krzepnięcia krwi (przyjmowane antykoagulanty czyli leki przeciwkrzepliwe)
25. Stosowanie kosmetyków zawierających hormony w ostatnich 3 miesiącach
26. Soki z beta karotenem około 5 dni przed zabiegiem

Odnośnik do komentarza

Powyzszy opis dotyczy nie tylko rf-u , ale w ogole zabiegów ingerencyjnych, a ponizszy rf-u jako takiego:

Fale radiowe są uważane za bezpieczne niemniej jednak nie powinno się stosować u osób/kobiet:
- poniżej 18 roku życia,
- mających rozrusznik serca lub inne urządzenia,
- metalowe implanty w obszarze poddawanym działaniu fal radiowych,
- w ciąży lub okresie laktacji,
- chorych na nowotwór,
- z zapalnymi stanami na skórze,
- chorymi na serce,
- z nadwrażliwą skórą,
- z innymi nie wyszczególnionymi schorzeniami.

Są pojedyńcze sesje - jakby cos:)
– orientacyjny koszt zabiegu
Cena zabiegu jest(jak nieomylnie;)pisałam jest bardzo uzależniona od rodzaju urządzenia stosowanego, zazwyczaj cena jednej sesji kosztuje od 300 – 1.000 PLN. -info z internetu

Odnośnik do komentarza

Niestety jestem posiadaczką wielu zmian barwnikowych na skórze, w dodatku jedno jest z takim bąbelkiem, więc jak przeczytałam w ogólnych przeciwwskazaniach, powinnam raczej tego unikać. Zresztą to i tak jak dla mnie za drogo. nawet jakbym sobie zażyczyła jeden zabieg od męża na gwiazdkę to chyba by się tylko za głowe złapał :) Pozostaje mi wklepywanie cudownych kremów ;) oczywiście zdrowa dieta, a o aktywność fizyczną nie musze się martwić mając dzieci.

Odnośnik do komentarza

Na kremy to mogę sobie jeszcze pozwolić, tym bardziej, że 50 ml wystarcza mi na kilka miesięcy. Do twarzy stosuję tylko kremy, które kupuję w aptece. Oczywiście oddzielnie używam jeszcze zawsze kremu pod oczy, bo inaczej już bym wyglądała strasznie staro, a tak to chyba jeszcze jakoś się trzymam :) Mąż nie narzeka... chyba :P

Odnośnik do komentarza
Gość koza od aparatu

drogie, ale już niedługo trochę potanieją (konkurencja rośnie jak grzyby po deszczu)

co do przeciwskazań to ta druga lista dotyczy tylko RF , wcześniejsza również innych zabiegów małoinwazyjnych.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...