Skocz do zawartości
Forum

Przetłuszczające się włosy


Gość Talinka

Rekomendowane odpowiedzi

Mam 14 lat i problem. Moje włosy się przetłuszczają! Nie z powodów stylistycznych tylko same od siebie. Myję włosy 2 razy w tygodniu (sobota, wtorek), ale boję się czy później mi tak zostanie czy przejdzie. Pomocy!
Jak na razie używam szamponu fitomed, ale nie umiem go ocenić czy mi pomaga. Pomocy!
Odnośnik do komentarza
Talinka napisał/a:
Myję włosy 2 razy w tygodniu (sobota, wtorek), ale boję się czy później mi tak zostanie czy przejdzie.

Ale że co? chcesz je rzadziej myć? W sumie 2 razy w tygodniu to czesto nie jest. Ja codziennie myję.
Odnośnik do komentarza
Faktycznie mycie włosów dwa razy w tygodniu to nie jest jakoś specjalnie często. ja też myję włosy codziennie w najgorszym przypadku co drugi dzień. Wydaje mi się, że chyba będziesz musisz się pogodzić z tym, że będziesz musiała myć włosy częściej niż dwa razy w tygodniu. I pamiętaj żeby dobrać odpowiednie kosmetyki do włosów. Szampon i odżywkę;)
Odnośnik do komentarza
Gość younglady
O włosy trzeba dbać z tak samo dużą starannością jak o każdą inną część ciała i myc je w miarę często i na pewno regularnie. Mycie włosów 2 razy w tygodniu wcale nie jest częstym myciem włosów i nie dziwię się, że włosy Ci się prztłuszczają po takim odstepie między jednym, a drugim myciem. Ja włosy myję, tak jak koleżanki wyżej, codziennie. I mam wtedy świadomość, że są czyste i nie czuję się źle. Może zacznij po prostu myć włosy częsciej. A jeśli szukasz dobrego szamponu do swoich włosów to zajrzyj sobie na stronę sklepu kalamis.pl Jest tam bardzo dużo bardzo dobrych kosmetyków i masz również możliwość darmowej konsultacji ze stylistką, która Ci na pewno pomoże z Twoim problemem.
Odnośnik do komentarza
Gość madzix007
Na przetłuszczające się włosy bardzo dobra jest Subrina Recept z wyciągiem z pomarańczy. Można ja kupić w aptekach albo sklepach kosmetycznych a teraz też można zamówić przez stronę producenta na recept.pl. Ta Subrina to zestaw szamponu i lotionu, który nakłada się po myciu i nie spłukuje. To bardzo płynny lotion który blokuje wydzielanie łoju ale przez tą płynność jest lekki osiada na skórze a nie włosach i nie obciąża ich. Szampon jest wydajny bo gęsty no i fajnie pachnie przez tą pomarańczę :) Cena przystępna-szampon 14 zł a lotion 20zł. Z mycia codziennego, góra co dwa dni myje teraz co 3 :)
Odnośnik do komentarza
z pewnoscia nie masz tlustych wlosow jesli myjesz je tak rzadko, sa juz po rpostu przybrudzone i daje to takie wrazenie:)
myj je co najmniej 3 razy w tygodniu, mozesz kupic sobie specjalny szampon w aptece do przetluszczajacych sie wlosow, w koncu jestes teraz w okresie dojrzewania. wzmocnij wlosy tez czym od srodka, dobrze jak tabletki zawieralyby dodatkowo cynk, wtedy podzialaja tez na przetluszczanie.
Odnośnik do komentarza
Chciałabym móc myć włosy dwa razy w tygodniu.:smilewinkgrin:
Ja myje codziennie rano.Nie są brudne ani tak bardzo przetłuszczone,ale sprawiają(w moich oczach)nieświeżych.Teraz jesteś w okresie dojrzewania i być może hormony powodują przetłuszczanie się włosów.
Kup sobie szampon odpowiedni do swoich włosów.Myj włosy letnią wodą.Nie masuj zbytnio skóry głowy(to powoduje większy łojotok.)Może też popytaj za jakimś suplementem zmniejszający przetłuszczanie się włosów.:D
Odnośnik do komentarza
a co srodkow z cynkiem to albo kup sobie taki zwykly cynk w tabletkach, albo vitapil. ja go biore na wlosy i ma wskladzie cynk,a dodatkowo jeszcze wzmocni twoje wlosy.
bardzo wazna jest uwaga bufalo, staraj sie nie dotykac wlosow, nie dosc, ze pobudzamy lojotok to jeszcze je brudzimy.
Odnośnik do komentarza
Gość Crystaline
Oczywiście, że mycie włosów 2 razy w tygodniu to nie jest zbyt często. Chyba komuś zostały przyzwyczajenia z dzieciństwa i chciałby myc włosy raz w tygodniu, w sobotę. Naszego ciała nie myjemy raz w tygodniu, więc nie myśl, że ze skórą głowy jest inaczej, że mniej się zanieczyszcza.
Odnośnik do komentarza
Gość lululu7
madzix007 napisał/a:
Na przetłuszczające się włosy bardzo dobra jest Subrina Recept z wyciągiem z pomarańczy. Można ja kupić w aptekach albo sklepach kosmetycznych a teraz też można zamówić przez stronę producenta na recept.pl. Ta Subrina to zestaw szamponu i lotionu, który nakłada się po myciu i nie spłukuje. To bardzo płynny lotion który blokuje wydzielanie łoju ale przez tą płynność jest lekki osiada na skórze a nie włosach i nie obciąża ich. Szampon jest wydajny bo gęsty no i fajnie pachnie przez tą pomarańczę :) Cena przystępna-szampon 14 zł a lotion 20zł. Z mycia codziennego, góra co dwa dni myje teraz co 3 :)


Dzięki za info. mam nadzieję że ten szampon i loton rzeczywiście pomaga. Ja od 2 miesięcy mam ten problem. Myje włosy rano a wieczorem już mam tłuste. Fakt że używałam środków silnie nawilżających bo miałam bardzo suche włosy. I pewnie przedobrzyłam ale teraz mam tłustą skórę głowy a włosy od połowy nadaj suche. Nie wiem co mam robić. Może rzeczywiście te preparaty mi pomogą bo jestem juz załamana.
Odnośnik do komentarza

Ja od jakiegoś czasu testuję naturalne kosmetyki, ostatnio wpadł mi w rękę szampon od Kosmetyki DLA. Naprawdę daje radę moim włosom, które tragicznie się przetłuszczają... ?

To ten szampon: https://kosmetykidla.pl/produkt/koperkowa-wlosomyjka-szampon-do-wlosow-przetluszczajacych-sie-nawilzajacy-opis-produktu-szampon-do-wlosow-przetluszczajacych-sie-•oczyszcza-skore-glowy-i-wlosy-dzieki-naturalny/

Odnośnik do komentarza

Proszę tutaj - fryzomania.pl/blog/szampony-do-wlosow-przetluszczajacych-sie-ranking-top10.html

Kwestia odpowiedniej jakości kosmetyków i systematycznego korzystania z nich. Zmiany powinniście zauważyć natychmiast. A jak to wyglądało u was? Dobry produkt to podstawa. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...