Skocz do zawartości
Forum

Zapuszczanie włosów a łysienie


Gość rewirn

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Jestem nastoletnim chłopakiem i zapuszczam włosy, są już długie lekko za uszy. Grzwyka sięga pod nos. Rodzice straszą/ostrzegają mnie że jeśli teraz będę zapuszczał włosy to w wieku 30-40 lat wyłysieję. Podobno włosy łamią się pod swoim ciężarem i cebulki wypadają. Myję włosy codziennie i wycieram je lekko ręcznikiem (by szybciej wyschły gdy gdzieś się śpiesze). Gdy je rozczesuje czasem się skołtuniają i wypadają, ale to podobno normalne. Niemam jakoś specjalnie mocnych włosów. Czy rodzice mówią mi prawdę i powinienem podciąć włosy czy tylko tak mnie straszą bo niepodoba im się mój zamiar zapuszczenia włosów?

Odnośnik do komentarza
Gość Miranda22

Ha, ha, no tego ta ja jeszcze nie słyszałam. Myślę, że Twoim rodzicom nie podoba się to, że będziesz miał długie włosy. Wiesz, w naszym kręgu kulturowym długie włosy są symbolem kobiety, nie mężczyzny. Tak w ogóle, gdyby długość włosów warunkowała ich wypadanie, to większość kobiet byłaby łysa. Jeżeli masz problem z kołtunami lub rozczesywaniem włosów, to kup sobie odżywkę z jedwabiem. Pewnie będziesz musiał szukać kosmetyków po damskiej stronie, ale warto. Dodatkowo rób sobie różne domowe maseczki na włosy, np. z oliwy z oliwek lub jajka. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...