Skocz do zawartości
Forum

Brak ochoty na seks po porodzie


ewa135

Rekomendowane odpowiedzi

ewa135, przede wszystkim zanim rozpoczniecie z partnerem seks, powinniście odczekać przynajmniej 4-6 tygodni od porodu. Nic dziwnego, że teraz możesz nie mieć głowy do seksu - jesteś zmęczona opieką nad dzieckiem, Twój organizm jest wyeksploatowany po porodzie, potrzebujesz zapewne trochę czasu na regenerację sił. Mogą też dochodzić problemy emocjonalne, np. baby blues, lęk przed zajęciem w kolejną ciążę itd. Poza tym w okresie laktacji kobiety mają zmniejszony popęd seksualny, bo to jest związane z produkcją prolaktyny (hormon obniżający libido). Odsyłam do tekstów: Seks po porodzie i Jak wznowić życie seksualne po urodzeniu dziecka? Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Ja nie mam nadal ochoty. Nie są to hormony bo robiłam sobie badania niedawno ale po prostu seks tak jakby przestał dla mnie istnieć. Mąż się denerwuje bo wyczuwa,że coś jest nie tak. Mineło juz 8 miesięcy, nie jestem przepracowana bo mama bardzo mi pomaga z maluszkiemk, który jest zresztą grzeczny.
Co robić?

Odnośnik do komentarza

wiem o czym piszesz, bo też przez to przechodziłam. Przyczyn może być kilka: zaburzenia hormonalne, zmęczenie, rozdrażnienie, brak snu, w końcu zła dieta, problemy zdrowotne (np nadciśnienie). Postaraj się wykluczyć po kolei te dolegliwości.
Może powinniście też zainwestować w jakąś sekswoną bieliznę, gadżety erotyczne, afrodyzjaki czy suplementy typu sex elixir (zwany też hiszpańską muchą). Bardzo mi pomógł, zwiększa aptety na zbliżenia, doznania. Zwiększa libido - bardziej się po nim chce ?

Odnośnik do komentarza

No właśnie nie za bardzo wynika to z tych przyczyn , które tutaj opisujesz. Robilam sobie jakiś czas temu badania bo również pomyslałam sobie,ze może byc to problem z hormonami ale jednka nie. Z hormonami wszystko jest w porządku. O hiszpanskiej musze słyszałam, nawet ostatnio dziewczyny na wizażu sobie o niej pisały ;/ Czy jednak ten środek rzeczywiście może zadziałać czy jest to jedynie placebo? ? No i jak odkryć,ze coś jest prawdziwą hiszpańską muchą czy nie? Bo sporo się tego sprzedaje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...