Skocz do zawartości
Forum

Problem z opanowaniem nerwów i zaburzenia koncentracji


Gość matrix1800

Rekomendowane odpowiedzi

Gość matrix1800

W szkolę się nie uczyłem, podobno jestem zdolny ale leń, od podstawówki tylko zagrożenia, nie chodzę do szkoły ale chce rozwinąć pamięć bo mam tragiczną i chce pisać wiersze itp ale nie wiem od czego zacząć gdy podchodzę do nauki jakiegoś wierszu szybko chytają mnie nerwy. Dużo się denerwuje nie potrafię się skupić, gdy wstaję denerwuje się że mój pies jest przy budzię a gdy się kładę żąłuje że nic nie zrobiłem w kierunku aby coś osiągnąć. Ja przy żeszycie się nudzę i denerwuje nieraz nie myślę i jestem nieprzytomny doddam że nie jem mięsa. ze spaniem też mam problemy, nie mogę się nauczyć regulalnie wstawać o 5:40 bez budzika.

Odnośnik do komentarza
Gość matrix1800

Moje problemy też to:
Problemy z koncentracją
Nie panowanie nad nerwami i problem ze spaniem.
Przejmuje się o dużo rzeczy, pies życie dom dziecka i zwierzęta.
Wzmożona potrzeba działania i bez przerwy w pośpiechu.
Czasami też duży strach. Strasznie mi serce jak młot wali.

Moderatora proszę o przeniesienie działu do Forum Nerwica to tam raczej bardziej pasuje a ja nie mogę tego już przenieść a pomyliłem dział.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Matrix problemy takie jak: spadek koncentracji uwagi, nerwowość i rozdrażnienie, kłopoty ze snem, nadruchliwość mogą być wynikiem między innymi chronicznego stresu. Warto, abyś pozbył się nadmiaru napięcia nerwowego. Pomocne w tym aspekcie mogą być różne ćwiczenia i treningi relaksacyjne (na przykład trening autogenny Schultza). Warto również aktywnie spędzać czas.
Wspomniałeś również, że chciałbyś poprawić swoją pamięć. Zadbaj więc o właściwą dietę - jedz produkty bogate w potas, magnez oraz żelazo. Z kolei koncentrację uwagi poprawi kwas linolowy (wystarczy jedna łyżka oleju kukurydzianego dziennie). Poza tym wykonuj ćwiczenia wspomagające pracę mózgu. Ich przykłady znajdziesz w książkach Paula Dennisona.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...