Skocz do zawartości
Forum

Leki na poprawę nastroju


Gość otępiona

Rekomendowane odpowiedzi

Gość otępiona

Mam trochę problemów ze sobą. Staram się uczyć, czasem nawet nieźle mi to wychodzi (chodzi mi o oceny oczywiście). Lubię obejrzeć dobry film, czasem coś poczytać - chyba jak większość.
Ale jestem strasznie osamotniona. Tak na prawdę to lubię jedną koleżankę, myślałam, że wkraczamy w etap przyjaźni,ale gorzko się na tym zawiodłam. Brak mi kontaktów z innymi, bo muszę się uczyć. Zresztą nie mam gdzie poznać innych ludzi. Jak czasem ona ma gorszy dzień i w ogóle ze mną nie gada (no chyba że chce coś na zajęcia - ale nie nazwałabym tego rozmową) to się rozpadam. Chce mi się płakać, jest mi przykro, czuję się samotna.
Mogę wziąć jakieś leki, żebym nie miała tak podłego nastroju?

Odnośnik do komentarza

Czemu chcesz faszerować się lekami? Ucieczka w leki naprawdę nie jest rozwiązaniem, a Twój problem, uwierz, da się przeskoczyć bez leków. Szkoda, że nie napisałas ile masz lat, ale domyślam się, że jesteś młodą osobą, może nastolatką, w okresie dojrzewania, bo chodzisz do szkoły. Tak więc w okresie dojrzewania takie nastroje mogą się zdarzyć może nawet pojawić się tzw. depresja młodzieńcza. To minie. Staraj się dzielić czas na naukę i na relaks. Jeśli przez cały tydzień się uczysz, na weekendzie spotykaj się ze znajomymi, zapisz się na basen, aerobik, łyżwy - chodź z koleżankami, może kogoś poznasz, a przy okazji dostarczysz sobie ruchu co korzystnie wpływa na samopoczucie. Jeśli czujesz się samotna, poznaj osoby w sieci, np. na forach tematycznych lub ogólnych, w zależności co Cię interesuje. Moja kolezanka poznała swojego obecnego męża na kursie gry na gitarze :) Przyjemne z pożytecznym ;-))))

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Ja również uważam, że leki w Twoim przypadku to ostateczność. Piszesz, że nie masz czasu, żeby spotykać się ze znajomymi i że nie masz gdzie poznać nowych ludzi.
A może masz jakieś zainteresowania, którego mogłabyś rozwijać? Dałoby Ci to szanse na podniesienie poczucia własnej wartości oraz poznanie innych ludzi.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Martita89

leki na recepte antydepresanty jest ich cała masa tak samo tych na uspokojenie benzodiazepiny ( które mogą prowadzić do uzależnienia )
* dobór takowych leków to indywidualna sprawa , ponieważ każdy organizm reaguje innaczej na daną substancje czynna, jedyną kompetentną osobą która może odpowiedzieć Ci na to pytanie po dogłebnej analizie Twoich problemów jest psychiatra - jego rolą jest dobór leków na odpowiednie schorzenie psychiczne..
**Pozatym trucie się lekami to nie takie cudowne rozwiązanie , zamydlają na początku naszą świadomość , otaczają nas w kokon a co się stanie , kiedy zaprzestaniemy ich brać - możliwe jest że znów powróci szara rzeczywistość . Oprócz brania leków dobrym rozwiązaniem jest psychoterapia i pracowanie nad swoim zachowaniem , jeśli chcemy utrzymać dobrą formę psychiczną .. Człowiek jeśli chce jest w stanie osiągnąć zamierzony cel ( pracą nad własnym umysłem ) nie trzeba odrazu iść na łatwiznę i sięgać po leki , które i tak nie rozwiąża problemu za nas samych ...
Nie zmieniąjąc nic w swoim życiu nie polepszymy sytuacji w której obecnie się znajdujemy.

Odnośnik do komentarza
Gość pszczolkamaja

Zawsze bede zdania, ze leki nalezy zostawiac na czarna godzine, to ostatecznosc, po ktora siegamy gdy wszystkie inne sposoby zawodzą. Mysle ze nie jest z toba az tak zle, skoro masz chec do nauki, ktora jest efektywna- uzyskujesz dobre oceny. Moze sprobuj lepiej organizowac czas tak, by znalezc moment na nauke a takze moment na odpoczynek- wyjscie na miasto by móc kogos poznac? Nie siegaj po leki! Zreszta potrzebujesz do nich recepty. Co najwyzej mozesz siegnac po suplementy poprawiajace nastroj jak revitasens- on rowniez polepsza prace mozgu, koncentracje, wiec nauka bedzie ci szla jeszcze latwiej- moze znajdziesz wtedy wiecej czasu na relaks? :)

Odnośnik do komentarza
Gość evelina789

Zgadzam sie z pszczolkamaja- sama suplementuje sie od grudnia revitasensem i roznica jest kolosalna w moim samopoczuciu, podejsciu do zycia czy pracy :) wystarczy spojrzec na jego sklad- l-tryptofan, kwas foliowy, kwasy omega 3, witamina b6 i b12 .... i wszystko przebadane przez warszawski uniwersytet medyczny :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...