Skocz do zawartości
Forum

Jak przełamać strach?


Gość scarecrow

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

Moim problemem jest strach przed działaniem, paraliżuje mnie on całkowicie. Nie wiem jak się go pozbyć.

Przejdę do konkretów. Chodzę do małej szkoły (3 gim.) i zbieram uwagi, że powinienem iść do liceum sportowego, bo mam umiejętności. Jednak boję się tej decyzji. Boję się chyba tak na prawdę porażki, że mi nie wyjdzie i uznam, że straciłem tylko czas, a mogłem w tym czasie rozwijać się w innym kierunku. Jak pokonać ten strach i zrobić ostateczne kroki w tym kierunku?

Odnośnik do komentarza

W tym konkretnym przypadku to nie słuchaj podszeptów innych ,tylko zdaj się na Siebie.Pomyśl czy naprawdę ze sportem chcesz złączyć swoją przyszłość czy masz inne pasje które są ponad sportem a poza tym zawsze jest taka możliwość że jeżeli w liceum sportowym nie dasz rady to w każej chwili możesz się przenieść .Wiesz, właściwie całe życie ryzykujemy,podejmując jakieś decyzje,wszyscy do końca nie są w 100% pewni że " ta "decyzja to ta najwłaściwsza ,tak już jest, niezależnie od wieku...

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Tak jak napisała Przedmówczyni - zastanów się, czy sport jest tym, czym chciałbyś się zajmować. Jeśli to jest aktywność, o której marzysz - spróbuj. Nie myśl o ewentualnych porażkach, zmień myślenie na bardziej pozytywne - nie pozwól, żeby lęk zamykał Ci drogę do spełnienia marzeń.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

No właśnie nie umiem odpowiedzieć sobie na to pytanie. Nie jest to moje największe marzenie. Kiedyś przeczytałem coś takiego, że jeśli mamy wątpliwości czy kogoś kochamy tzn. że nie jest to prawdziwa miłość, tak samo jest przy wyborze tego co chcemy w życiu robić. Boję się, że bd nieszczęśliwym człowiekiem, ponieważ kiedy nie wybiorę sportu być może bd żałował tej decyzji. Z drugiej strony nie chce cały czas grać w piłkę, bo chciałbym się realizować w innych dziedzinach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...