Skocz do zawartości
Forum

Odmowa przyjęcia do szpitala przy anoreksji, bulimii i nerwicy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 23 lata choruję od 10 lat na anoreksję, bulimię i od zawsze na nerwicę natręctw. Ostatnio mój stan znacznie się pogorszył dostałam skierowanie do Kliniki Nerwic w Krakowie. Sama już nie daje rady i na prawdę potrzebuje i chce pomocy zwłaszcza że leki na natręctwa zupełnie nie działają. Moje BMI wynosi 15 i po prostu w Krakowie stwierdzili że jest za wysokie (jestem jeszcze za gruba na leczenie!!!) i odmówili mi przyjęcia! Wyznaczyli termin 1 konsultacji kwalifikacyjnej za 4 miesiące ludzie do tego czasu mogę umrzeć, mogę wyzdrowieć nie wiem co to za polityka człowiek teraz potrzebuje pomocy na nie za 4 miesiące chociaż w tym przypadku termin kiedy faktycznie by mnie przyjęli od tej 1 konsultacji to minimum pół roku. Rewelacja!

Odnośnik do komentarza

No na pewno to trudne gdy chcesz sie leczyć a nie masz takich możliwości ale niestety nasze państwo nie dba o pacjentów, mają limity i tyle. Przyjmują tylko anorektyczki z bezpośrednim zagrożeniem życia jak widac liczą, że Ty jeszcze nie jesteś zagrożona. Chociaż dziwne - czekają aż bedziesz? Nie wiem... ja na Twoim miejscu czekalabym na to miejsce a tymczasem chodziłabym do psychologa na psychoterapię. Jesli to nie pomoże to rozejrzyj się za sanatoriami dla anorektyczek to coś na zasadzie szpitalu ale bardziej dobrowolne a Ty przeciez chcesz się leczyć. Tylko nie jestem pewna czy to jest na fundusz czy raczej prywatne ale psycholog i psychiatra na pewno jest na fundusz jesli w tej chwili Ci nie pomaga - zmien psychiatre i niech inne leki przepisze i połącz farmakologię z psychoterapią. Możesz też chodzić na terapię grupową dla anorektyczek, dla wielu osób jest lepsza niż indywidualna.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Dzięki za radę, oczywiście stosuje to wszystko co napisałaś oczywiście prywatnie i terapia i psychiatra gdyż na fundusz to można się leczyć z tym że trzeba być zdrowym!!! A jak się na prawdę potrzebuje pomocy to trzeba płacić. Zobaczymy jak długo dam radę w piątek właśnie idę do nowego psychiatry ma mi zmienić leki...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...