Skocz do zawartości
Forum

Rozwód a szantaż emocjonalny


Rekomendowane odpowiedzi

Jesteśmy małżeństwem 15 lat. W tym roku w maju dowiedziałam się, że mąż mnie zdradził. Wniosłam sprawę o rozwód, wyprowadziłam się z dwójką dzieci z domu. Niestety od pewnego czasu mąż dręczy mnie, szantażuję, że jeżeli nie wrócę do niego popełni samobójstwo. Jestem osobą wrażliwą, nie mogę spać, nie wiem co robić? Nie potrafię wybaczyć mężowi zdrady. Nasze małżeństwo nigdy nie należało do idealnych. Mąż za wszystko obarczał mnie odpowiedzialnością, nawet przeze mnie znalazł sobie kochankę. Wszystko co robiłam, robiłam źle. Chciałabym dodać jeszcze, że ulubioną rozrywką mojego męża w sobotnie popołudnia jest alkohol. Nigdy nie aprobowałam tego i walczyłam z tym. Kiedy teraz powoli zaczęłam dochodzić do siebie , on zaczął mnie dręczyć telefonami. W tym całym bałaganie są dzieci. Nie chciałbym, żeby straciły ojca, gdyż wiem jaki to ból. Nie wiem co robić?

Odnośnik do komentarza

wiesz co nie sądzę aby on popełnił samobójstwo to tylko takie gadanie aby ciebie ściągnąć do domu. Podejrzewam, że jest na tyle wyrafinowany. Fakt szkoda dzieci ale to jest jego wina, to on wybrał kochankę zamiast rodziny.
Podejrzewam, że nie ma mu kto obiadów gotować, sprzątać i prać jego brudów, może kochanka go zostawiła i teraz został sam...

Odnośnik do komentarza
Gość Jagódkaaa

Odpowiedz sobie na pytanie co czujesz do niego. Czasem warto powalczyć o to co znane, macie dzieci i czy on jest im potrzebny? Często zapominamy o tym. Kochanka to epizod ty jesteś ważniejsza bo on chce wrócić do ciebie a nie do niej. Kochanka to tylko sex wiec cos co trwa na chwile.
Czasem jest tak, że zdrada partnera wyczyszcza emocje i złe energie w związku. Spokojnie do tego podejdź, czas wycisza i daje rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Gość jagódkaaa

Zdrada może oczyścić...jeśli odpowiesz sobie na pytanie, czemu partner to zrobił. Zawsze zdrada to wina zdradzającego??? A może też zaspokojenie potrzeby, której się nie otrzymało od partnera. Warto o tym rozmawiać i w ten sposób oczyścić złą energie. Często to jedyny sposób by partnerzy zwrócili uwagę na swój konający związek. Jeśli poznaje się prawdę, przyczyny. .a on lub ona jest tego warta...to dlaczego zabierasz szanse na pojednanie??? Zycie to nie dwa podstawowe kolory ale wiele odcieni.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Rubin, Ty znasz najlepiej swojego męża - czy byłby w stanie popełnić samobójstwo? Jeśli masz jakiekolwiek podejrzenia, że mógłby to zrobić, porozmawiaj z kimś z jego przyjaciół, rodziny.
Postaraj się również spokojnie mu wytłumaczyć, że mimo iż nie jesteście razem, to dzieci wciąż potrzebują ojca.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Myślałam, że znam mojego męża. Ufałam mu, gdy ludzie zaczęli mi mówić o romansie. Wierzyłam, w jego zapewnienia. Uwierzyłam dopiero, gdy zobaczyłam wszystko na własne oczy. Mówię męzowi, że ma dzieci, ma dla kogo żyć, rozmawiałam z rodziną. Zero reakcji. Może oni lepiej go znają i wiedzą, że tego nie zrobi. Sprawę rozwodową mamy na początku grudnia. Bardzo mi jest z tym ciężko, wiem, że chcę rozwodu. Mój mąż nie jest dobrym człowiekiem, nie chciał płacić na dzieci, nie chciał wyprowadzić się ze wspólnego domu. Zaczął mnie wyzywać od dziadów itp. Łatwiej było mi podjąć decyzję o rozwodzie, gdy był dla mnie okrutny i podły. Nie wierzę w jego przemianę. Ta cała sytuacja jest dla mnie bardzo stresująca. Nie śpię po nocach, patrzę na telefon i mam nadzieję, że to nie on dzwoni.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...