Skocz do zawartości
Forum

Wstyd za błędy przeszłości


Gość misia000

Rekomendowane odpowiedzi

Gnębią mnie od pewnego czasu wspomnienia z przeszłości, z okresu mojego dorastania, czasów liceum. Teraz mam juz 26 lat, skonczylam trudne studia, mam wspanialego chlopaka i paru przyjaciol, ale gdy pomysle o czasach licealnych, strasznie mi wstyd za to jaka kiedys bylam, jak sie zachowywalam. Zawsze bylam w miare dobra uczennica. Niestety w liceum zakochalam sie bardzo w pewnym chlopaku, spotykalam sie z nim kilka miesiecy a potem sie rozstalismy, nie umialam sobie z tym poradzic i zaczełam chodzić na imprezy, upijac sie na nich 2 piwami(17latki tak maja), umawiać sie z chłopakami, kilka razy pod wpływem alkoholu calowalam sie z kims na oczach innych, wiem ze to moze wydawac sie smieszne, ale w malym miescie to cos wielkiego, i ludzie zaczeli o mnie plotkować. Mialam zla opinie i wiem, ze bylam obgadywana przez innych. Sama nie potrafie sobie wybaczyc ze tak latwo stracilam szacunek do siebie i szukalam wiecznej akceptacji ze strony meskiej. Podobalam sie chlopakom i umawialam z wieloma, zazwyczaj do niczego wielkiego nie dochodzilo, i po paru spotkaniach ucinalam z nimi kontakt. Slyszalam wiele przykrych slow o sobie, nie zawsze prawdziwych, strasznie to bolalo. Strasznie mi wstyd za to jaka kiedys bylam, i czasem napadaja mnie te mysli i wspomnienia, nie wiem jak poradzic sobie z tymi uczuciami? jak wybaczyc sobie? boje sie ze ludzie z mojego miasta wciaz tak na mnie patrza choc minelo juz kilka lat, podczas ktorych nie rzucalam sie w oczy, mialam stalego chlopaka, duzo sie uczylam. Prosze jedynie o opinie jakas dobra rade.

Odnośnik do komentarza

ojjj, kazdy z nas popelnial bledy za mlodu, wazne ze zdajesz sobie z nich sprawe i ulozylas sobie zycie, zdobylas wyksztalcenie. nie mozesz sie zadreczac tym co bylo. ludzmi nie ma co sie przejmowac, tylko bliskimi. ludzie plotkuja tak czy inaczej. pewnie trudno zapomniec o jakims okresie z mlodosci, ale wydaje mi sie ze jestes dla siebie za surowa. zamknelas przeciez ten rozdzial, masz nowy. uwierz ze w mlodosci kazdy zrobil cos glupiego czego sie wstydzi:)

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Tak jak napisano powyżej - każdy popełnia błędy i każdy wolałby o czymś zapomnieć. Ale pomyśl o tym w trochę inny sposób. Gdybyś nie przeżyła tego, co przeżyłaś, gdybyś nie popełniła błędów, które popełniłaś, teraz nie byłabyś tą samą osobą.
Oddziel przeszłość "grubą kreską" i skup się na teraźniejszości i przyszłości.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Bez przesady... kazy z nas ma takie swoje sekrety których wstydzi się. Jak to mówią człowiek głupi za młodu. Wierz mi na pewno są ludzie którzy gorsze rzeczy robili niż całowanie isę po pijaku. Wiadomo nie jest to co czym chwaliłąbyś się w cv ale końcem świata też to nie jest.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...