Skocz do zawartości
Forum

Podejrzenie depresji i fobii


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od 4 lat jest u mnie bardzo źle.. Mam 17 lat i nie wiem już co dalej robić. Moja przeszłość jest dość przykra, w domu sytuacja jest i była dość nieciekawa, fakt, że jestem biseksualna zniszczył wiele przyjaźni i relacji. Nie mogę się z tym wszystkim pogodzić, przerasta mnie to, źle się czuję myśląc o tych wszystkich porażkach w życiu, i nie widzę przed sobą żadnej przyszłości. Popadłam w straszny smutek, bezradność, złość i obrzydzenie do siebie, przestałam się interesować czymkolwiek, potrafię cały dzień przeleżeć w łóżku płacząc.. od 4 lat regularnie się samookaleczam, żeby przynieść sobie ulgę w tym wszystkim, ale to pomaga tylko na chwilę...Mam problemy ze snem.. męczy mnie bezsenność, a gdy już zasnę, budzę się po krótkim czasie.. moi rodzice nie widzą żadnego problemu w tym wszystkim, uważają, że przesadzam.. A ja ciągle płaczę, bo nie mogę znaleźć nigdzie zrozumienia, cały czas mam myśli samobójcze.. Nie mam już żadnej nadziei, że będzie lepiej.. Sytuacja się nie polepsza, ostatnio zakończyłam roczny związek i strasznie to przeżyłam i znowu się pocięłam..Czy to może być depresja ? Dużo o tym czytałam, i fakt, że mogę mieć depresje, dobił mnie jeszcze bardziej... Na dodatek mam dość duże problemy z chodzeniem do szkoły, już od gimnazjum. Nieopisany strach, nie wiem przed czym.. Rano z nerwów strasznie boli mnie brzuch, głowa i jestem bliska omdlenia.. Jestem w stanie zrobić wszystko żeby do niej nie iść... mam przyjaciół, ale ledwo skończyłam gimnazjum i pierwszą klasę szkoły średniej, przez nieobecności w szkole (z jednego przedmiotu miałam 70 % nieobecności).. już nie wiem co się ze mną dzieje, nie mam już siły i ten smutek mnie po prostu zabija..
Nie wiem już gdzie szukać pomocy :(

Odnośnik do komentarza

Witaj,
pytasz, gdzie szukać pomocy. Proponuję zgłosić się do poradni psychologiczno-pedagogicznej. Psycholog szkolny lub pedagog powinien znać adres. Możesz poszukać adresów placówek również w Internecie. Korzystanie z pomocy będzie wymagało sporo cierpliwości z Twojej strony, warto spróbować i wybrać odpowiedniego dla siebie terapeutę.
Pozdrawiam
Teresa Ziętak-Kajka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...