Skocz do zawartości
Forum

Jak przestać lunatykować?


Gość weronika171

Rekomendowane odpowiedzi

Gość weronika171

Mam ogromny problem kiedy przyjeżdża do mnie koleżanka na noc wielokrotnie mówi mi że krzyczę przez sen jest to zazwyczaj bełkot aczkolwiek odpowiadam na pytania konwersuję z nią na najróżniejsze tematy kiedy wstanę to niestety nic nie pamiętam kilkakrotnie mnie nagrała mam więc dowód że to nie wymysły jej wyobraźni ponadto moje nocne konwersacje zaczynają przeobrażać sie w coś niebezpiecznego gdyż wychodze w nocy do pokoi braci pytam o papierosa palę go a nic nie pamietam . około tydzień temu wstałam po pralinki w nocy nie dość że obkleiłam się nimi cała to wstałam w nocy wyjęłam je z szafy i jadłam choć nic nie pamietam . pomóżcie rozwiazac mi te zagadke od czego to wynika i jakie niesie klonsekwencje pozdrawiam Weronika

Odnośnik do komentarza

a ile masz lat? Bo ja też lunatykowałam, i to było w okresie dojrzewania, przeszło mi jak miałam 16 lat - tak mniej więcej. Ja potrafiłam wychodzić przez okna, wybiec na przedpokój i krzyczeć podaj do mnie ( grałam wtedy w piłkę ręczną). Kiedyś pamiętam weszłam pod prysznic i odkręciłam zimna wodę ( nie polecam). Krzyczałam, śmiałam się przez sen, mówiłam i też na drugi dzień nic nie pamiętałam... mi to przeszło samoistnie.

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Weroniko jeśli jesteś w okresie dojrzewania epizody lunatykowania są zjawiskiem normalnym, związanym z niedojrzałością pewnych struktur mózgowych. Jeśli jednak jesteś starsza, a lunatykowanie często się powtarza może to świadczyć o somnabuliźmie (jedno z zaburzeń snu). Warto więc skorzystać z pomocy specjalisty.
Więcej na temat przyczyn lunatykowania przeczytasz pod poniższym linkiem: Lunatykowanie.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...