Skocz do zawartości
Forum

Zerwana przyjaźń


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich!
Od 2 lat miałam przyjaciółkę, z którą byłyśmy w doskonałych relacjach. Mieszkamy w innych miastach, ale to nie przeszkadzało nam na częste kontakty i telefoniczne, jak również moje weekendowe wizyty u niej w domu. Przyjaciółka jest osobą wymagającą na co dzień pomocy osoby trzeciej, dlatego wspólnie postanowiłyśmy, że kogoś z ogłoszenia dla niej znajdziemy. Tak też się stało. Pojawiła się kobieta, której obowiązkiem było zając się (na 4 godziny) gospodarstwem domowym. Przez pierwsze tygodnie wszystko było dobrze. Jednak z czasem zauważyłam, że moje relacje z przyjaciółką jakby trochę osłabły, ale mało zwracałam na to uwagi. Sprawa wybuchła, kiedy udałam się do niej na kilkudniowy pobyt. Okazało się wówczas, że ta kobieta bardzo dokładnie zawładnęła całym domem, jak również przyjaciółką. Już nie wykonuje swoich obowiązków (robi to kto inny zatrudniony znowu z ogłoszenia nadanego pod jej dyktando), a ona przesiaduje w mieszkaniu przyjaciółki każdego dnia praktycznie od rana do godzin wieczornych. Nadmieniam, że za to bierze pieniądze. Kiedy usiłowałam rozmawiac z przyjaciółką na ten temat, doszło między nami do awantury, przykrej wymiany zdań- czego nigdy wcześniej nie było. Ja przeprosiłam za słowa jakie powiedziałam i stwierdziłam, że nasza przyjaźń uległa już wygaszeniu(podczas pobytu u przyjaciółki doświadczyłam z jej strony zupełnego lekceważenia mojej osoby i poniżenia nie w obecności drugiej osoby). Otrzymałam odpowiedź, że w żadnym wypadku znajomośc nasza nie może się zakończyc. Przyznam się, że nie wiem co w tej sytuacji robic. To wszystko co dzieje się w tej chwili jest dla mnie ogromnie przykre, bolesne i stresujące. Czuję się upokorzona, wykorzystana i zdradzona. Czy ktoś z Was przeżył kiedyś podobną sytuację do mojej? Proszę o rady- co dalej robic?

Odnośnik do komentarza

o może byc wpływ tej kobiety, jeśli ona tam non stop przesiaduje, cały czas pewnie komentuje to co ona mówi i pewnie nastawia ją przeciw tobie. Ja bym na Twoim miejscu po pierwsze z nią pogadała na osobności, powiedz jej ze się zmieniła, że co raz trudniej jest z nią pogadać, że czujesz się poniżana i olewana. Jesli to nie pomoże to bym pogadała z kimś z jej rodziny, może oni będą mieli na nią większy wpływ niż ty

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Mistro może nie skreślaj od razu Waszej przyjaźni. Twoja przyjaciółka potrzebowała kogoś, kto będzie z nią codziennie, kto będzie się o nią troszczył i dbał. Kobieta, którą wspólnie zatrudniłyście dała jej to wszystko. I być może również, w sposób zamierzony lub nie, wpłynęła na jej stosunek do Ciebie.
Poczekaj aż Wasze emocje osłabną i porozmawiaj z nią - powiedz jej, że czujesz się odrzucona i zdradzona. Może wtedy Wasze relacje się poprawią.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...